Jednorazowe środki ochrony – gdzie i kiedy są przydatne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jednorazowe środki ochrony – gdzie i kiedy są przydatne?
Biznes

Artykuł sponsorowany

Jednorazowe środki ochrony nabrały podczas pandemii ogromnego znaczenia. Nie oznacza to jednak, że są one potrzebne tylko w celu ochrony przed zarażeniem się wirusem Covid-19. Podpowiadamy, gdzie i kiedy takie środki są przydatne.

Środki ochrony są niezwykle przydatne, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa. Pozwalają one na zabezpieczenie się przed transmisją wirusa. Podpowiadamy, w jakich jeszcze miejscach i sytuacjach mogą być one przydatne.

Jednorazowe środki ochrony a Covid-19

W ciągu ostatnich dwóch lat jednorazowe środki ochrony nabrały dodatkowego znaczenia. Pandemia koronawirusa w pewien sposób zmusiła nas do korzystania z takich właśnie środków i uświadomiła nam, jak ważne mogą się one stać w życiu codziennym. Szczególnie ważne stały się maseczki ochronne półmaski. Są one najmniej inwazyjnym sposobem na uniknięcie transmisji wirusa, a jednocześnie jednym z najbardziej skutecznych. Warto jednak pamiętać, że jednorazowe maseczki należy bezwzględnie zmieniać mniej więcej co 2/ 3 godziny. Niemniej istotne jest także prawidłowe noszenie maseczek – maseczka zakrywająca jedynie brodę lub nos nie będzie skuteczna. Dobrej jakości maseczki wykonane z trójwarstwowego materiału zapewniającego maksymalną ochronę znajdziesz na stronie https://rcmedical.pl/

W dobie pandemii niezwykle przydatne okazały się także jednorazowe rękawiczki. Dzięki nim chronimy nasze dłonie przed kontaktem z wirusem, a co za tym idzie, znacząco zwiększamy swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj jednak, że aby rękawiczki w pełni Cię chroniły, muszą być wykonane z dobrej jakości materiału. Najlepszym wyborem będą rękawiczki z nitrylu, lateksu lub winylu. Dobrze sprawdzą się również te wykonane z naturalnego kauczuku.

Jednorazowe środki ochrony w placówkach medycznych

Jednorazowe środki ochrony odgrywają ogromną rolę w placówkach medycznych. Oprócz tych podstawowych środków, jakimi są właśnie maseczki i rękawiczki, przydatna jest tutaj nieco szersza ochrona – w końcu bezpieczeństwo i komfort zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego jest tutaj ogromnie ważne.

Największym zagrożeniem w placówkach ochrony zdrowia są oczywiście chorobotwórcze drobnoustroje. Pojawia się więc ryzyko zakażenia nie tylko wszechobecnym koronawirusem, ale także żółtaczką zakaźną typu B i C czy wirusem niedoboru odpornościowego (HIV). Dlatego też w szpitalach i przychodniach nie może zabraknąć gogli lub przyłbic, które chronią oczy oraz cały układ oddechowy przed różnymi cieczami, aerozolami oraz parą. 

Nie można też zapominać o niezwykle ważnym środku ochrony, jakim jest jednorazowa odzież ochronna. Dzięki niej lekarze oraz cały personel medyczny jest w stanie skutecznie zabezpieczyć się przed kroplami kaszlu, kichaniem lub innymi płynami ustrojowymi pochodzącymi od zakażonych pacjentów i zanieczyszczonych powierzchni, które mogłyby ich zainfekować.

Zdj. główne: Mika Baumeister/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*