Bankowcy: miniony rok był zły, ten będzie jeszcze gorszy

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Bankowcy: miniony rok był zły, ten będzie jeszcze gorszy

Związek Banków Polskich oraz Kantar TNS zapytali bankowców o ich opinię na temat sytuacji w sektorze bankowym. Z sondażu wyłania się jednoznacznie negatywny obraz – ten rok będzie jeszcze gorszy od poprzedniego.

Tylko co czwarty badany uważa, że 2021 rok będzie dla banków lepszy od poprzedniego. Przeciwne zdanie ma 46 proc. ankietowych, natomiast około 30 proc. wykazuje podejście neutralne.

Czego spodziewają się w tym roku bankowcy?

Bankowcy z pozytywnymi opiniami uważają, że w tym roku głównym źródłem przychodów banków będzie rosnąca sprzedaż produktów i usług dotychczasowym klientom. Z drugiej strony, aż 65 proc. z nich twierdzi, że będzie nim wzrost cen oferowanych usług, a tylko 10 proc. wskazuje tutaj na wzrost liczby nowych klientów. 

Co ciekawe, 52 proc. ankietowanych uważa, że w 2021 roku za zysk banków będzie odpowiadać przede wszystkim redukcja kosztów. Zdecydowana większość z nich wskazuje, że będzie ona efektem zmniejszenia zatrudnienia oraz likwidacji placówek bankowych. 

Opublikuj komentarz
O autorze
Marcin Kowalczyk
Pasjonat świata finansów, doświadczony copywriter i aktywny inwestor giełdowy. Zarabia zdalnie, pisząc i inwestując, co zapewnia mu wolność prywatną oraz zawodową. Miłośnik minimalizmu, ubogacających podróży, futurologii i dobrej kawy.
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *