Ruszają dofinansowania do deszczówki – nawet 5000 zł!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Ruszają dofinansowania do deszczówki – nawet 5000 zł!

W lipcu ruszył program „Moja woda”, który pozwala pozyskać do 5000 zł na instalację wyłapującą deszczówkę. Jego celem jest zwiększyć retencję wody na posesjach oraz wykorzystanie wody z opadów i roztopów.

Nowy program to inicjatywa Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ma być realizowany w latach 2020-2024 w postaci dotacji, czyli refundacji kosztów. Wielkość dofinansowania może stanowić równowartość maksymalnie 80 proc. kosztów kwalifikowanych, przy czym górna granica wynosi 5000 zł.

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Wsparcie jest kierowane przede wszystkim do właścicieli domów jednorodzinnych. Zgodnie z jego założeniami, mogą oni pozyskać środki na zakup, montaż i uruchomienie instalacji, która umożliwia zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych. Refundacji podlega między innymi: zakup i budowa oczka wodnego, kupno podziemnych i nadziemnych zbiorników retencyjnych, a także nabycie elementów do nawadniania, czy przewodów odprowadzających wody opadowe.

Tegoroczny nabór wniosków jest prowadzony od 1 lipca. Na stronach poszczególnych urzędów wojewódzkich można  znaleźć wzory formularzy oraz inne ważne informacje na temat programu.

Opublikuj komentarz
O autorze
Marcin Kowalczyk
Pasjonat świata finansów, doświadczony copywriter i aktywny inwestor giełdowy. Zarabia zdalnie, pisząc i inwestując, co zapewnia mu wolność prywatną oraz zawodową. Miłośnik minimalizmu, ubogacających podróży, futurologii i dobrej kawy.
Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *