Redakcja

O portalu

Finanseweb to portal informacyjno-edukacyjny, dzięki któremu możesz być na bieżąco z ważnymi dla siebie tematami finansowymi oraz prawno-finansowymi, a także lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi. Naszą misją jest wesprzeć Cię w zwiększaniu swojej świadomości finansowej, a co za tym idzie, w budowaniu stabilności i niezależności ekonomicznej.

Misję portalu chcemy realizować dostarczając Ci bieżących informacji ze świata finansów i prawa finansowego, które mogą mieć bezpośredni lub pośredni wpływ również na Ciebie oraz Twoją kondycję ekonomiczną. Dlatego znajdziesz tu treści dotyczące między innymi: nowości prawnych obejmujących pracowników i drobnych przedsiębiorców, ważnych zmian w przepisach podatkowych, czy też aktualnej sytuacji w gospodarce, na rynku pracy oraz rynkach finansowych.

Wiemy, że sam dostęp do najważniejszych bieżących informacji to za mało, by móc podejmować dobre dla siebie decyzje finansowe. Dlatego na portalu Finanseweb publikujemy również artykuły o charakterze poradnikowym i edukacyjnym, dzięki którym łatwiej poradzisz sobie z rozmaitymi wyzwaniami finansowymi i okołofinansowymi. Z pomocą portalu zrozumiesz zawiłości prawno-finansowe oraz podatkowe, poznasz działanie różnych produktów finansowych, dowiesz się jak pożyczać, oszczędzać i inwestować pieniądze, a także jak optymalizować koszty życia.

Z nami lepiej zadbasz o swoje finanse, niezależnie od tego, co robisz i ile zarabiasz.

Redaktor naczelny

Adrianna Szczepańska

ukończyła Ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, na specjalności Publicystyka ekonomiczna i public relations. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w lokalnym dzienniku, teraz zawodowo spełnia się jako copywriterka, specjalizując się w tematach związanych z gospodarką, finansami czy nieruchomościami. Prywatnie miłośniczka wycieczek po górach oraz kryminałów Agathy Christie.

Zobacz wpisy autora

Zespół

Marcin Kowalczyk

Pasjonat świata finansów, doświadczony copywriter i aktywny inwestor giełdowy. Zarabia zdalnie, pisząc i inwestując, co zapewnia mu wolność prywatną oraz zawodową. Miłośnik minimalizmu, ubogacających podróży, futurologii i dobrej kawy.

Zobacz wpisy autora

Brygida Konig

Z wykształcenia pedagog, z pasji ekonomista. Zaczyna dzień od czytania ekonomicznej prasy. Pasję przekształciła w pracę – świetnie tłumaczy zawiłe zagadnienia ekonomiczne. Prywatnie mama nastolatki oraz kilkulatka – skrajnego wcześniaka.

Zobacz wpisy autora

Bartosz Promiński

Entuzjasta prawa, chętnie poznaje nowinki ze świata polityki. Niestraszne mu ustawy i inne akty, które lubi czytać na równi z literaturą. W wolnych chwilach relaksuje się przy dobrym filmie lub książce.

Zobacz wpisy autora

Aleksandra Nowak

Wyznawczyni zasady: „nieznajomość prawa szkodzi”. Czytelniczka blogów o oszczędzaniu, a prywatnie fanka Marcina Iwucia.

Zobacz wpisy autora