Jak wygodnie kupować i sprzedawać kryptowaluty?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wygodnie kupować i sprzedawać kryptowaluty?
Finanse

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kryptowaluty od samego początku są obiektem zainteresowania wielu inwestorów, a historyczne zyski robią ogromne wrażenie. Zakup i sprzedaż wirtualnych monet jest możliwa już nie tylko przez dedykowane giełdy. Można to zrobić także z pomocą mobilnego kantora – to sposób, który zapewnia maksymalną wygodę i zmniejszenie zbędnych formalności.

Inwestowanie w kryptowaluty – czy warto?

Mimo że kryptowaluty są dość młodym rodzajem cyfrowego pieniądza, już od pojawienia się pierwszych rozwiązań tego typu wzbudzają one fascynację zarówno miłośników technologii, jak i osób zainteresowanych inwestycjami. Pierwszą z nich był opracowany w 2009 Bitcoin, który do dziś cieszy się największą popularnością – a także najwyższą wartością.

Ze względu na młody wiek tego rodzaju instrumentów finansowych inwestycja w wirtualne monety może budzić pewne wątpliwości. Ostatnie lata pokazują jednak, że nie ma powodów do obaw – wręcz przeciwnie, zakup i sprzedaż kryptowalut w odpowiednim momencie może przełożyć się na niemałe zyski. Wystarczy spojrzeć na wykres ceny Bitcoina do tej pory: w momencie wprowadzenia jedna moneta kosztowała ułamek centa, by już po czterech latach przekroczyć poziom 1 000 USD. Szczytowe wartości wynosiły ponad 60 tysięcy dolarów, czyli przeszło 250 tys. zł za pojedynczego Bitcoina!

Inwestorzy, którzy odpowiednio wcześnie zainteresowali się tematem cyfrowych pieniędzy, mogli więc już teraz odnotować zyski w skali kilkuset lub kilku tysięcy procent. Ponadto wielu ekspertów wciąż uważa, że to dopiero początek wzrostu rynku kryptowalut. To dobry moment, by zapoznać się nie tylko z Bitcoinem, lecz także innymi wirtualnymi monetami, takimi jak Ethereum, Litecoin czy Dash.

Więcej niż zwykła inwestycja

Część posiadaczy Bitcoina i innych cyfrowych monet pokłada także spore nadzieje pod względem wykorzystania kryptowalut w roli środka płatności. Coraz więcej firm przyjmuje wirtualne monety – w tym znane na całym świecie podmioty, takie jak Microsoft, Tesla czy linie lotnicze Norwegian. Bitcoin jest również oficjalnie akceptowany jako waluta w Salwadorze; w wielu krajach transakcje z użyciem kryptowalut odbywają się praktycznie każdego dnia.

Do największych zalet płatności wirtualnymi monetami należy wysoki poziom bezpieczeństwa – większy nawet niż w przypadku kart kredytowych i debetowych. Transakcje są anonimowe, a jednocześnie mogą być dokładnie zweryfikowane przez dowolną osobę. W przypadku Bitcoina problemem przy płatności pozostaje jednak spora zmienność w wycenie. Jako odpowiedź na ten problem powstały tzw. stablecoiny, czyli kryptowaluty z kursem zawsze równym 1 USD – m.in. Tether (USDT) oraz USD Coin (USDC).

Gdzie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty?

Do zakupu i sprzedaży wirtualnych monet najczęściej potrzebny będzie portfel kryptowalut lub konto na odpowiedniej giełdzie. Istnieje jednak sposób, by wymienić standardową walutę na cyfrowe pieniądze znacznie łatwiej i szybciej. Możemy w tym celu wykorzystać usługi mobilnego kantora, które są dostępne w wielu miastach na terenie województwa mazowieckiego – między innymi w Legionowie: https://mobilnekantory.pl/mazowieckie/kantor-bitcoin-legionowo/.

Z podobnego rozwiązania skorzystamy na przykład w Pruszkowie i Ostrołęce, a więcej informacji można znaleźć odpowiednio pod https://mobilnekantory.pl/mazowieckie/kantor-bitcoin-pruszkow/ i https://mobilnekantory.pl/mazowieckie/kantor-bitcoin-ostroleka/. Jak to działa? Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer i umówić się na spotkanie. W przeciwieństwie do standardowych kantorów, które operują na walutach fiducjarnych, wymiana może odbyć się w praktycznie dowolnej lokalizacji. Cały proces przebiega z uczestnictwem profesjonalnego doradcy, który z pewnością chętnie podzieli się swoją wiedzą na temat transakcji. To idealny sposób, by szybko i komfortowo kupować oraz sprzedawać kryptowaluty bez rozbudowanych formalności.

Fot.: André François McKenzie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*