Doradca kredytowy w Warszawie – w czym może Ci pomóc i kiedy warto się do niego zgłosić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Doradca kredytowy w Warszawie – w czym może Ci pomóc i kiedy warto się do niego zgłosić?
Finanse

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ubieganie się o kredyt hipoteczny to stosunkowo skomplikowany i stresujący proces. Błędy popełnione w jego trakcie mogą nawet uniemożliwić uzyskanie finansowania. Aby ich uniknąć, warto skontaktować się z doradcą kredytowym. Warszawa i inne duże miasta gwarantują dostęp do wielu sprawdzonych specjalistów.

Kredyt w trudnych czasach wymaga dobrego przygotowania

Nie da się ukryć: obecnie dostęp do kredytów hipotecznych jest zdecydowanie trudniejszy niż w okresie niskich stóp procentowych. Wynika to przede wszystkim z wyższych kosztów, z jakimi wiążą się zobowiązania, co przekłada się bezpośrednio na zdolność kredytową każdego kredytobiorcy. 

Według Ogólnopolskiego raportu o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości w 2022 roku udzielono o połowę mniej kredytów hipotecznych niż rok wcześniej, o niemal 50% niższa była również ich łączna wartość. 

Co zrobić w sytuacji, w której wymarzona nieruchomość staje się dostępna właśnie teraz? Z kredytu wcale nie trzeba rezygnować. Bez wątpienia należy jednak zdecydowanie lepiej przygotować się do całego procesu, a dobry doradca kredytowy w Warszawie będzie nieocenionym wsparciem.

Kiedy zwrócić się do doradcy?

Eksperci kredytowi mogą zajmować się bardzo zróżnicowanymi produktami – zarówno tymi adresowanymi do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Najczęściej zwracamy się do doradców specjalizujących się w kredytach hipotecznych. Nic w tym dziwnego: to zazwyczaj największe zobowiązania finansowe, które wiążą się z wysokimi kosztami i długimi okresami spłaty. 

Ich uzyskanie jest również zdecydowanie trudniejsze niż np. kredytów gotówkowych na niższą kwotę. Warto skontaktować się z ekspertem z pewnym wyprzedzeniem – pomoże nie tylko w doborze oferty i złożeniu wniosku, ale również szerszym przyjrzeniu się sytuacji przyszłego kredytobiorcy i doborze odpowiedniego scenariusza działania.

Dobry doradca kredytowy: Warszawa i okolice

Pracę ekspertów kredytowych doceniamy w szczególny sposób w czasach, w których dostęp do kredytów mieszkaniowych jest utrudniony. W każdym przypadku warto stawiać na współpracę z doświadczonym ekspertem, który może poszczycić się bogatym portfolio klientów. 

Dzięki temu będzie w stanie dobrać rozwiązania idealnie dostosowane do indywidualnej sytuacji klienta. Takim specjalistą jest Michał Dawidowicz, doradca kredytowy w Warszawie i autor strony Blog Kredytowy, więcej na jego temat przeczytasz na stronie: https://blogkredytowy.pl/michal-dawidowicz/

Aby nawiązać współpracę, nie trzeba mieszkać w stolicy. Eksperci coraz częściej oferują możliwość przejścia przez cały proces zdalnie. Lokalizacja nie jest więc żadnym ograniczeniem.

Ile kosztuje doradca kredytowy?

Działanie w pojedynkę, zwłaszcza jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia z produktami kredytowymi, nie jest najlepszym rozwiązaniem z jeszcze jednego powodu. Za usługi doradcy kredytowego w Warszawie lub innych miastach w zdecydowanej większości przypadków nie zapłacisz ani grosza. Całość wynagrodzenia specjalisty pokrywa bank udzielający finansowania. 

Na innej zasadzie wygląda współpraca z doradcą finansowym, który jest opłacany bezpośrednio przez klienta korzystającego z jego usług. Zwróć również uwagę na sposób, w jaki określa się ekspert. Usługi pośredników są bezpłatne. Sprawdź także, z iloma bankami współpracują. 

Im większa ich liczba, tym większe szanse na uzyskanie najlepszego dostępnego w konkretnym momencie finansowania. Dobrym sposobem na weryfikację specjalisty będzie oczywiście poznanie opinii o nim w Internecie. 

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*