Jak obniżyć koszta prowadzenia firmy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak obniżyć koszta prowadzenia firmy?
Biznes

Artykuł sponsorowany

Prowadzenie firmy to niełatwe zadanie, które przynosi wiele wyzwań, szczególnie początkującym. Jednym z nich jest opłacenie wszystkich kosztów. Przeczytaj, jak sprawić, żeby były niższe. 

Zastanów się nad wprowadzeniem pracy zdalnej

Zdalna praca stała się w ostatnim czasie niezwykle popularna. Okazało się, że przynosi wiele korzyści, także dla pracodawcy. Przede wszystkim pozwala ona na obniżenie kosztów związanych z prowadzeniem biura. Jest to na przykład stawka za przygotowanie stanowiska pracy. To bardzo duża oszczędność pieniędzy, które można przeznaczyć na inny cel. Dodatkowo w niektórych przypadkach wpłynie to na efektywność pracowników, którzy nie muszą spędzać czasu, dojeżdżając długo w korkach. 

Możesz wprowadzić też tryb hybrydowy lub zatrudnić tylko część pracowników w formie zdalnej. Wtedy pozwoli to na wynajęcie mniejszego biura, które będzie tańsze w utrzymaniu. Odchodzi też, dzięki temu opłata za wynajęcie miejsc parkingowych pod miejscem pracy. Poza tym umożliwi to zatrudnienie specjalistów z różnych części kraju, bez konieczności ściągania ich na miejsce, w którym znajduje się siedziba. Co więcej, jeśli w firmie pracują profesjonaliści, to najczęściej zwiększają się dochody. 

Taka praca umożliwi też zdalny kontakt z klientem, na przykład mailowo, telefonicznie lub przez wideorozmowę. Przydatny może okazać się w tym celu telefon VoIP, który jest tańszy od smartphona, ale dobrze spełnia swoją funkcję. Pozwala na prowadzenie rozmów za pomocą Internetu. Kupisz go na stronie: https://www.voip24sklep.pl/telefony-VoIP. Dla niektórych jest to wygodniejsza forma. Nie ma konieczności umawiania spotkań w miejscu, za które trzeba zapłacić. 

Zakup sprzęt biurowy w niższych cenach

Czasami warto oszczędzić na sprzęcie biurowym, decydując się na przykład na jego zakup z drugiej ręki. Dobrze jest też szukać go na różnych wyprzedażach. Niektóre firmy w tym celu decydują się także na sprzęt poleasingowy. Warto zdecydować się również na tańsze alternatywy. Możesz postawić na przykład na telefon stacjonarny, przewodowy. Kupisz go na: https://www.voip24sklep.pl/TELEFONY/TELEFONY-VOIP. Sprawdza się on idealnie do pracy w biurach, urzędach oraz w sekretariatach. To mniej kosztowna opcja niż zakup nowoczesnego telefonu dla pracowników. Czasami może okazać się on nawet zbędny, jeśli ma służyć tylko do rozmów.

Julian Hochgesang/unsplash.com

Warto wybrać telefon bezprzewodowy w pakiecie. Kupując większą ilość sprzętu, zaoszczędzisz swoje pieniądze. Jest to dobra i opłacalna opcja w przypadku, gdy chcesz wyposażyć nowo powstałe biuro. Będzie on przydatny na wszelkich infoliniach lub nawet w dużych korporacjach. Taki pakiet kupisz na stronie internetowej: https://www.voip24sklep.pl/TELEFONY/TELEFONY-VOIP.

Spróbuj szkoleń internetowych 

Takie szkolenia zdecydowanie obniżają koszty. Jeśli do tej pory stawiasz na te tradycyjne, to czasami wiążą się one z wynajęciem sali konferencyjnej. W przypadku, gdy odbywają się w innym mieście, musisz zagwarantować pracownikom nocleg i wyżywienie. Szczególnie jeśli kurs trwa parę dni. Nie musisz też dopasowywać terminu do dyspozycyjności uczestników, ponieważ w wielu przypadkach takie szkolenie można nagrać. 

Są one również przydatne, gdy dotyczą tematu nowych technologii, wtedy pozwolą każdemu na działanie na swoim sprzęcie. Nie ma potrzeby wynajmować sali, która ma dostępne komputery lub rzutniki. Niektóre szkolenia online są też dostępne za darmo w ramach funduszy europejskich. Sprawdź, czy są one przeznaczone dla Twojej branży. Jeśli nawet zdecydujesz się na płatny kurs, zazwyczaj jest on i tak tańszy od tego tradycyjnego. 

Fot. główna: Charles Deluvio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*