Jaka może być maksymalna kwota pożyczki gotówkowej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaka może być maksymalna kwota pożyczki gotówkowej?
Finanse

Dla osób, którym potrzebne są dodatkowe środki, rozwiązaniem może być skorzystanie z pożyczki gotówkowej. Banki mają jednak różne oferty i kryteria przyznawania pożyczek. Ile maksymalnie można pożyczyć i jakie warunki trzeba spełniać?

Od czego zależy wysokość pożyczki gotówkowej?

Środki z pożyczki gotówkowej, w przeciwieństwie do pieniędzy z kredytu hipotecznego czy kredytu samochodowego, mogą być przeznaczone na dowolny cel. Sporo osób decyduje się np. na pożyczenie pieniędzy na remont, wymarzone wakacje czy zakup drogiego sprzętu. Potrzeby pożyczkobiorców są jednak zróżnicowane, dlatego osoby rozważające zaciągnięcie zobowiązania finansowego często chcą najpierw wiedzieć, ile maksymalnie mogą pożyczyć.

Kwota pożyczki, jaką można uzyskać w danej instytucji finansowej, jest uzależniona zasadniczo od dwóch czynników – od oferty i od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Niekiedy na kwotę pożyczki wpływ ma również to, czy dana osoba była już wcześniej klientem banku.

Jaka jest maksymalna kwota pożyczki?

Na przykład w PKO Banku Polskim można pożyczyć maksymalnie 255 550 zł w ramach pożyczki gotówkowej – to sporo, biorąc pod uwagę to, ile można otrzymać w innych bankach. Spłata pożyczki może zostać rozłożona na raty, a pieniądze trafiają na konto klienta nawet w ciągu jednego dnia. Co istotne, wniosek o przyznanie środków można złożyć przez internet – nie trzeba w tym celu udawać się do placówki banku.

Pożyczka w PKO Banku Polskim jest dostępna zarówno dla osób, które posiadają konto w tym banku jak i tych, które nie są klientem PKO BP. Warto jednak mieć świadomość, że osoby, które nie mają relacji z bankiem, mogą zdalnie pożyczyć do 6200 zł.

Jak uzyskać maksymalną kwotę pożyczki?

W przypadku PKO Banku Polskiego maksymalną kwotę pożyczki mogą otrzymać:

– klienci banku, którzy złożą wniosek online,

– osoby, które nie są klientami banku, ale odwiedzą oddział instytucji (lub założą konto osobiste).

Warto też mieć świadomość, że w przypadku wyższych kwot potrzebne będą prawdopodobnie dodatkowe dokumenty, które pomogą bankowi w ocenie zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Bank może np. poprosić klienta o przedstawienie zaświadczenia o dochodach (albo wyciągu z konta) czy PIT-u 36/36L (jeśli pożyczkobiorca prowadzi działalność gospodarczą). Należy również pamiętać, że im wyższa kwota pożyczki, tym większa musi być zdolność kredytowa – ta z kolei jest uzależniona od miesięcznego dochodu, kosztów utrzymania, obecnego zadłużenia, a nawet wieku, stanu cywilnego, stażu pracy czy wykonywanego zawodu.

Osoby, które interesuje pożyczka w PKO BP, mogą dodatkowo sprawdzić na stronie internetowej banku, ile będzie wynosić ich miesięczna rata przy określonej sumie i wskazanym okresie spłaty. To powinno pomóc w podjęciu decyzji, o jaką kwotę wnioskować.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

materiał partnera

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*