Artykuł sponsorowany
Utrzymanie czystości w gospodarstwie, zakładzie przemysłowym czy w lokalu gastronomicznym jest warunkiem koniecznym do prowadzenia takiego biznesu. Jeśli takie miejsce sprzątane jest codziennie na bieżąco, z pozoru wydaje się czyste.
Niestety tam, gdzie pojawiają się szkodniki, surowe mięso albo odchody zwierząt, powierzchowne czyszczenie nie wystarczy. Takie przedsiębiorstwa należy regularnie dezynfekować, aby były bezpieczne dla pracowników, a produkowane w nich towary spełniały wymogi inspekcji sanitarnej. Zobacz, kiedy należy wykonać dezynfekcję.
Niebezpieczne choroby są zagrożeniem nie tylko w świecie ludzi. Zwierzęta gospodarskie również chorują, a wirusy i bakterie znajdujące się na przykład w odchodach chorego osobnika, zagrażają całemu stadu. Jeśli w gospodarstwie pojawi się na przykład wirus Afrykańskiego Pomoru Świń, dezynfekcji muszą zostać poddane wszystkie budynki, maszyny oraz pojazdy, którymi transportowane były zwierzęta.
Chorobotwórcze patogeny mogą zostać przeniesione na przykład na odzieży czy narzędziach, dlatego dezynfekcji termicznej powinna zostać poddana jak największa możliwa ilość wyposażenia gospodarstwa. Więcej informacji na temat dezynfekcji termicznej oraz sytuacji, w których można ją zastosować znajdziesz na stronie https://airconindustry.pl/dezynfekcja-termiczna/.
DDD to kompleksowa usługa dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Można stosować ją w różnych miejscach, od bloków mieszkalnych i kamienic po zakłady przemysłowe oraz gospodarstwa rolne. Szkodniki, takie jak myszy, szczury lub owady latające czy biegające nie tylko niszczą sprzęt i zapasy żywności, lecz także przenoszą niebezpieczne dla zdrowia choroby i pasożyty.
Po wykonanej usłudze deratyzacji czy dezynsekcji zawsze powinna nastąpić dezynfekcja, dzięki której można skutecznie pozbyć się roznoszonych przez gryzonie i owady. Niebezpieczne mogą być także ich odchody, które podczas dezynfekcji zostaną unieszkodliwione. O usługach DDD, ich przebiegu oraz sytuacjach, w których warto je zastosować dowiesz się więcej ze strony www.vaco.com.pl.
Miejscami, które powinny korzystać z dezynfekcji najczęściej są placówki medyczne. To właśnie w szpitalach, przychodniach i gabinetach lekarskich znajduje się najwięcej niebezpiecznych i chorobotwórczych patogenów. Wirusy i bakterie są skutecznie unieszkodliwiane za pomocą środków chemicznych do dezynfekcji powierzchni i skóry oraz na przykład sterylizatorów UV.
Warto jednak regularnie wykonywać także ozonowanie pomieszczeń oraz profesjonalną dezynfekcję całych placówek. Podczas dezynfekowania placówek medycznych, zwłaszcza przychodni, nie można zapomnieć o recepcji czy też rejestracji. Jest to bowiem miejsce, przez które przewija się najwięcej chorych pacjentów. Blat przy okienku rejestracji jest jednym z najbardziej newralgicznych punktów podczas dezynfekcji.
Zdj. główne: Diego San/unsplash.com