Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem
Poradnik

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób starannie planuje swój budżet. Niestety zdarzają się okresy, w których zapomina się o rozsądnym wydawaniu pieniędzy i dysponowania własnym budżetem. 

Większość osób ma tak podczas wakacji, gdy ustalona kwota okazuje się zbyt mała. W takiej sytuacji, ale również na co dzień, pomocna może okazać się aplikacja, która pozwoli lepiej zarządzać domowym budżetem. Poniżej przedstawiamy najlepsze aplikacje do zarządzania pieniędzmi. 

You Need a Budget

You Need a Budget należy już do klasyki gatunku aplikacji do zarządzania domowym budżetem. Jest to anglojęzyczna aplikacja, mającą moduł planowania wydatków i podpowiadania, w którym miejscu można ciąć koszty. Ma bardzo rozbudowany system pomocy, kursów i poradników.

Aplikacja You Need a Budget współpracuje z ponad 12 tysiącami banków na świecie – niestety nie ma pośród nich polskich banków. Aplikacja jest płatna, lecz można pobrać ją zupełnie za darmo na okres 32 dni. Koszt rocznej subskrypcji wynosi 50 dolarów. Aplikacja działa na urządzeniach z oprogramowaniem Android i iOS.

Kontomierz

Aplikacja ta jest jedną z najpopularniejszych w Polsce. Głównym jej założeniem jest to, aby każdy użytkownik miał kontrolę nad tym, na co wydaje pieniądze. W codziennym życiu łatwo się w tym wszystkim pogubić, bo przecież nikt nie podlicza codziennych wydatków. Bardzo często korzysta się z różnych kart, kont i szybko można stracić kontrolę nad budżetem.

Kontomierz pozwala na zaimportowanie wszystkich transakcji z kart i kont użytkownika. Takie transakcje są przypisywane do konkretnych kategorii np. jedzenie czy odzież. Aplikacja tworzy raport, w którym można znaleźć informacje, na co i ile się wydaje. Dzięki temu można planować budżet.

Aplikacja podaje również najkorzystniejsze zestawienie dostępnych produktów bankowych. Kontomierz jest aplikacją zupełnie bezpłatną dostępną online na systemy Android oraz iOS.

Money Lover

Aplikacja działa bardzo podobnie do Kontomierza – jest jedną z popularniejszych na całym świecie. Użytkownik tej aplikacji ma pełną kontrolę nad wszystkimi wydatkami i może śledzić ponoszone koszty.

Money Lover ma wbudowany przelicznik walut, więc  jest to idealna aplikacja dla podróżników – na bieżąco mogą śledzić, ile wydają na wakacjach. Aplikację można pobrać zupełnie za darmo dla systemu Android i iOS.

Kwitki

Aplikacja ta jest świetnym narzędziem do skanowania i kategoryzowania paragonów. Powszechnie wiadomo, że paragony blakną, gubią się, czasem jest ich zbyt dużo. Dzięki aplikacji kwitki nie trzeba się stresować, że jakiś paragon zostanie zgubiony, a będzie nam potrzebny, aby złożyć reklamację. Aplikacja ta jest zupełnie darmowa na telefony z systemem Android i iOS. 

Wallet

Aplikacja stworzona w Czechach jest jedną z najbardziej rozbudowanych aplikacji do zarządzania finansami. Program jest w pełni bezpłatny, ale można zakupić wersję premium tej aplikacji. Dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.

Program pomaga zaplanować wydatki wskazując, na co wydaje się najwięcej. Aplikacja jest zsynchronizowana z bankiem, dzięki czemu gromadzi informacje o stanie finansów użytkownika.

Fuelio

Wydatki na paliwo pochłaniają często sporą część budżetu. Aplikacja Fuelio pozwala kontrolować koszty paliwa, tworząc wykresy oraz pokazując miejsce tankowania paliwa, przewidując koszt podróży z punktu A do punktu B. Dziennik tankowań jest bardzo czytelny, a aplikacja jest dostępna na urządzenia z androidem i iOS.

Bankowe aplikacje do zarządzania budżetem

Bardzo wiele banków proponuje swoim klientom aplikacje mobilne, które pomagają w zarządzaniu budżetem. Niektóre z tych aplikacji są bardzo rozbudowane, dzięki temu mogą być wykorzystywane do zarządzania budżetem domowym i kontrolowaniem wydatków. Atutem mobilnych aplikacji bankowych jest to, że nie trzeba przekazywać danych o swoich finansach innym osobom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*