Jak bezpiecznie przechowywać dane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak bezpiecznie przechowywać dane?
Poradnik

Artykuł sponsorowany

Dane to w dzisiejszych czasach najważniejsza wartość dla wielu firm. Dlatego też tak ważne jest ich bezpieczeństwo. Jak więc przechowywać dane w pełni bezpieczny sposób? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym dane Twoje i Twojej firmy będą bezpieczne. 

Sposoby przechowywania danych

Jeśli chcesz bezpiecznie przechowywać dane, to możesz zdecydować się na kilka różnych sposobów. Które z nich są najlepsze?

Macierze RAID

Jednym ze sposobów na bezpieczne przechowywanie danych są macierze RAID (z angielskiego Redundant Array of Independent Disks). Są to wielodyskowe konfiguracje tworzone z myślą zabezpieczania gromadzonych plików przed ich utratą w wyniku awarii jednego z dysków. Oznacza to, że w razie awarii jednego z dysków, wszystkie dane są bezpiecznie zduplikowane na drugim lub kolejnym dysku. Warto jednak pamiętać, że nawet przypadku wyższych konfiguracji RAID, awaryjność nigdy nie jest zerowa. Jest to jednak znacznie bezpieczniejsze i nowocześniejsze rozwiązanie niż pamięć Flash lub dysk HDD/SSD. 

Jeśli interesuje Cię niszczenie dysków twardych Warszawa jest miejscem, w którym zrealizujesz takie zlecenie. 

Chmura

Coraz więcej osób decyduje się także na korzystanie z tak zwanej chmury. Co to takiego? Jest to zewnętrzny serwer  firmy świadczącej usługi magazynowania i przechowywania danych wielu użytkowników. Chmura daje przede wszystkim swobodny dostęp do przechowywanych danych z dowolnego urządzenia i miejsca, pod warunkiem oczywiście posiadania połączenia z siecią internetową. Ryzykiem przechowywania danych w chmurze jest jednak atak hakerski, jednak możesz zastosować wiele rozwiązań cyber security, które Cię przed nim ochronią. 

Serwery NAS

Połączeniem wszystkich zalet macierzy RAID oraz chmury są serwery NAS (z angielskiego Network Attached Storage). Są to dyski zewnętrzne pracujące w ramach domowej sieci internetowej. Jest to więc jedno z najbardziej polecanych rozwiązań, jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie danych. 

Dobrym rozwiązaniem zarówno dla firmy, jak i dla osoby prywatnej może okazać się także hosting, którego ofertę znajdziesz na stronie https://rapiddc.pl/, lub platforma e-commerce.

Fot.: fran innocenti/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*