Polisa na życie dla emeryta – którą ofertę wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Polisa na życie dla emeryta – którą ofertę wybrać?
Poradnik

Z roku na rok przybywa coraz więcej seniorów. Z racji coraz wyższego wieku emerytalnego oraz niepewnych czasów wywołanych pojawieniem się koronawirusa, liczba osób, które będą chciały dodatkowo zabezpieczyć się na przyszłość, będzie rosła. Dlatego też polisy na życie dla emerytów już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem. Co warto o nich wiedzieć? 

Polisa na życie dla emeryta – czym jest?

Ubezpieczenie dla seniorów jest zabezpieczeniem przed różnorakimi wypadkami. Polisa ta chroni również rodzinę przed nagłą śmiercią starszej osoby. Dzięki niej mogą oni dostać rekompensatę, w wysokości ustalonej w umowie ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie można wykupić w wersji dla jednej osoby lub dla dwóch, wtedy jest to opcja małżeńska. Co więcej, im wyższe opłacamy składki, tym możemy liczyć na lepszy pakiet. Co wchodzi w jego skład? 

Ubezpieczenie dla seniorów – przed czym zapewnia ochronę?

Jeśli zdecydujemy się na pakiet podstawowy ubezpieczenia dla seniorów, zyskujemy dostęp do świadczeń w razie śmierci. Pieniądze zostaną wypłacone osobom, które osoba starsza upoważniła do tego celu. Zwykle są to najbliżsi – rodzeństwo bądź dzieci. Fundusze te przekazywane są najczęściej na pokrycie kosztów związanych z pochówkiem. 

Natomiast wybierając pakiet rozszerzony, zyskuje się ochronę w przypadku rehabilitacji, hospitalizacji, inwalidztwa, urazów ciała, operacji czy poważnego zachorowania. W skład oferty wchodzi o wiele więcej wypadów, można je znaleźć na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/czy-ubezpieczenie-na-zycie-dla-seniora-jest-oplacalne/88.html

Gdzie można wykupić ubezpieczenie dla osoby starszej?

Znalezienie ubezpieczyciela, który oferuje polisę dla seniorów, nie jest trudnym zadaniem. Istnieją trzy dostępne opcje. Po pierwsze, można udać się do najbliższego towarzystwa ubezpieczeniowego i skonsultować wybór ubezpieczenia z doradcą. Po drugie, jeśli senior nie jest w stanie stawić się u ubezpieczyciela przez problemy z poruszaniem się, może skorzystać z opcji dojazdu do klienta.

Trzecia, najwygodniejsza metoda to wykupienie ubezpieczenia przez internet. W sieci można znaleźć wielu ubezpieczycieli, którzy oferują dodatkowe zniżki za podpisanie umowy online. W tym celu warto najpierw sprawdzić ranking ubezpieczeń na życie, który dostępny jest pod linkiem https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie dla seniora?

Koszt miesięcznej stawki za polisę jest bardzo istotny dla większości seniorów. Z racji niskiej emerytury oraz wysokich kosztów życia, połączonych z opłatami za leki, pozostaje niewiele pieniędzy na takie kwestie, jak dodatkowe ubezpieczenie. Jednak większość firm ubezpieczeniowych przedstawia osobom starszym bardzo korzystne oferty, które rozpoczynają się już od 50 zł. 

Należy jednak mieć na uwadze, że wysokość stawek będzie różna ze względu nie tylko na wykupiony pakiet (podstawowy lub rozszerzony), lecz także wiek ubezpieczonego. Im senior jest starszy, tym ubezpieczyciel będzie wymagał wyższych opłat. W przypadku 40-latka może to być około 50 zł, a 80-latka powyżej 80 zł.

Czym jest to spowodowane? Seniorzy to specyficzna grupa, która narażona jest na częstsze i poważniejsze zachorowania. Jeśli 70-latek założy ubezpieczenie, a po kilku tygodniach dostanie zawału bądź wylewu, będzie wymagał hospitalizacji czy rehabilitacji. Wtedy też ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić poszkodowanemu pieniądze, co wiąże się z wysokimi kosztami dla firm ubezpieczeniowych. Dlatego taką polisę warto założyć wcześniej. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe udostępniają taką opcję już 18-latką.

Zdjecie główne:Pixabay/Pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*