Żabka chce walczyć z plastikiem. Nagrodzi za zwrot plastikowych butelek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Żabka chce walczyć z plastikiem. Nagrodzi za zwrot plastikowych butelek
Finanse

Wybrane sklepy Żabki będą przyjmować od klientów plastikowe butelki, za które sieć nagrodzi ich punktami w programie lojalnościowym. Zebrane odpady zostaną wykorzystane do produkcji nowych butelek na wodę mineralną.

W najbliższym czasie akcja będzie prowadzona w 23 warszawskich sklepach Żabki. Jej obsługę wspomoże aplikacja mobilna żappka, dzięki której klienci będa mogli wygodnie otrzymywać dodatkowe punkty lojalnościowe (żappsy). Z przyjętych opakowań sieć zamierza wyprodukować butelki na wodę mineralną własnej marki OD NOWA, które będą pochodziły w 100 proc. z recyklingu.

Najbardziej problematyczny surowiec

Według WWF Polska produkcja z plastiku wzrosła z 2 do blisko 350 mln ton rocznie, z czego niespełna 150 mln stanowią plastikowe opakowania. Przez nieumiejętne gospodarowanie plastikiem do środowiska, zwłaszcza do rzek, mórz i oceanów, każdego roku przedostaje się aż ponad 8 mln ton tego szkodliwego surowca. Nic więc dziwnego, że na powierzchni oceanów znajduje się obecnie już około 100 mln ton plastiku.

Zachęty do walki z plastikiem

Jak wynika z ubiegłorocznego badania Kantar Millward Brown, 82 proc. Polaków uważa zanieczyszczenie gleb, wód i powietrza za największe zagrożenie dla środowiska naturalnego. Dlatego klienci z pewnością docenią inicjatywę Żabki, a przynajmniej część z nich będzie chętnie oddawać plastik przy okazji dokonywania zakupów. Praktyka pokazuje, że dodatkowe zachęty, takie jak właśnie możliwość zbierania bonusów, sprzyjają kształtowaniu proekologicznych postaw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*