Badanie: dla Polaków rok 2020 był jednym z najgorszych w życiu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Badanie: dla Polaków rok 2020 był jednym z najgorszych w życiu
Gospodarka

Rok 2020 przechodzi do historii i bez wątpienia zostanie w naszej pamięci na zawsze. Jak pokazuje najnowsze badanie, dla wielu z nas był najgorszym w życiu.

Z badania ARC Rynek i opinia wynika, że dla 67 proc. Polek i Polaków miniony rok był najgorszym okresem w życiu, co odczuli w życiu zarówno zawodowym, jak i osobistym. Co trzeci badany uważa, że kolejny rok nie przyniesie poprawy – będzie tak samo zły lub nawet gorszy od poprzedniego!

Kto najgorzej ocenia mijający rok?

Okazuje się, że rok 2020 został najgorzej oceniony przez osoby w wieku 45-65 lat. Młodsi ankietowani, między 25. a 34. rokiem życia, odczuwają negatywne zmiany przede wszystkim w obszarze zawodowym. Osoby z tej grupy wiekowej, obok najmłodszych ankietowanych (18-24 lata), są też tymi, które najczęściej przypisywały mu negatywny wpływ na życie osobiste.

Było źle, ale lepiej nie będzie

Respondenci zostali także zapytani o swoje prognozy i oczekiwania co do przyszłego roku. Większość (37 proc.) z nich uważa, że będzie on co najmniej tak samo zły jak obecny. Co trzeci ankietowany nie wie, czego ma się po nim spodziewać, natomiast 28 proc. wyraża nadzieję, że będzie on znacznie lepszy niż w poprzedni.

Jak wskazują eksperci, ten pesymizm wynika przede wszystkim z niepewności co do przyszłej sytuacji osobistej i rodzinnej. Do ryzyka związanego z obszarem zawodowym już się przyzwyczailiśmy, ale obawiamy się, że póki co nie wróci normalne funkcjonowanie społeczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*