Cena złota najwyższa w historii!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Cena złota najwyższa w historii!
Finanse

Cena złota osiągnęła najwyższy poziom w historii – jedna uncja kosztuje już 1940$ i nadal rośnie!

Cena złota jest obecnie najwyższa w historii, co stanowi skutek przede wszystkim epidemii COVID-19. Nie ma w tym nic dziwnego, inwestowanie w złoto w niepewnych czasach jest doskonałą metodą inwestycji kapitału.

Kryzys a cena złota

Jak pokazują notowania historyczne, praktycznie każdy kryzys sprawia, że zainteresowanie złotem rośnie i to bardzo szybko. W czasie poprzedniego kryzysu w 2011 roku cena uncji złota osiągnęła pułap 1921 dolarów.

Koronawirus sprawił, iż fizyczne złoto zniknęło niemal w całości z rynku inwestycyjnego, a to wszystko przez przerwanie łańcuchów dostaw oraz ogromne zainteresowanie inwestorów.

Złoto najdroższe w historii

Cena szlachetnego kruszcu może nadal rosnąć, a to wszystko przez osłabienie dolara amerykańskiego oraz napięcie na linii USA- Chiny, czyli konsekwencje wywołane przez pandemię COVID-19.

Ekonomiści zachęcają do inwestowania w złoto, biorąc pod uwagę bardzo niepewną sytuację ekonomiczną oraz geopolityczną świata. Wielu spekulantów uważa, iż na cenę złota będzie miała wpływ druga fala koronawirusa – cena kruszcu ma rosnąć jeszcze szybciej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*