Czym są nieruchomości komercyjne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czym są nieruchomości komercyjne?
Nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Każdy inwestor interesujący się nieruchomościami powinien poznać wszystkie ich rodzaje. Jednym z nich są nieruchomości komercyjne, które w ostatnim czasie cieszą się sporą popularnością na rynku inwestycyjnym. Dowiedz się więc, czym są nieruchomości komercyjne oraz jakie korzyści może przynieść zakup takiej nieruchomości.

Czym jest nieruchomość komercyjna?

Nieruchomość komercyjna jest często wybieraną alternatywą dla mieszkania, jeśli chodzi o inwestowanie swoich oszczędności. Czym więc jest taka nieruchomość?

Nieruchomości komercyjna to nic innego jak nieruchomość, która dostosowana jest do prowadzenia działalności gospodarczej. Co za tym idzie, jest to oczywiście nieruchomość niezamieszkana oraz pozwalająca realizować założenia biznesowe. Możesz z powodzeniem znaleźć nieruchomości komercyjne wielkopowierzchniowe oraz te nieco mniejsze. W tym pierwszym przypadku są to zazwyczaj odrębne budynki, często poza miastem. Jeśli zaś chodzi o typowe pomieszczenia biurowe, to często znajdują się one w biurowcach. Ponadto, wielu deweloperów zajmujących się nie tylko mieszkaniami, ale również nieruchomościami komercyjnymi, decyduje się na połączenie obu tych funkcji: na parterze i pierwszych piętrach budynku znajdują się lokale usługowe i handlowe, na wyższych piętrach znajdziesz różnego rodzaju biura, a na najwyższych piętrach budynku lokale mieszkalne, często luksusowe apartamenty.

Rodzaje nieruchomości komercyjnych

Nieruchomości komercyjne można podzielić na kilka różnych rodzajów. Pierwszym z nich są klasyczne lokale użytkowe i usługowe. W takim miejscu zazwyczaj prowadzona jest działalność usługowa, gastronomiczna lub sprzedaż różnych produktów. Innym rodzajem nieruchomości komercyjnej są magazyny. Charakteryzują się one przede wszystkim większą powierzchnią, która przystosowana jest do przechowywania towarów lub materiałów i surowców. 

Ważne są także hale produkcyjne, czyli  przestrzenie zaprojektowane z myślą o prowadzeniu produkcji. Jeszcze inną kategorią nieruchomości komercyjnych są różne biurowce, galerie handlowe lub hotele. Warto także wspomnieć o działkach przeznaczonych pod zabudowę komercyjną, które również możemy zaliczyć do nieruchomości komercyjnej.
Jeśli interesujesz się zainwestowaniem swoich oszczędności w nieruchomość komercyjną, koniecznie sprawdź stronę największego dewelopera obiektów przemysłowych w Europie https://panattonieurope.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*