Dłuższe godziny otwarcia Biedronki, Lidla i innych supermarketów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dłuższe godziny otwarcia Biedronki, Lidla i innych supermarketów
Finanse

Epidemia koronawirusa niestety rozszalała się na dobre. Zareagowały na to władze, które przywróciły wiele obostrzeń znanych już z tegorocznej wiosny, jak również między innymi właściciele sieci sklepów spożywczych.

Aby rozładować kolejki i zapewnić możliwie najwyższy komfort zakupów, Biedronka, Lidl, Kaufland i Auchan wydłużają godziny otwarcia swoich sklepów. Większość będzie czynna przez 16 lub 17 godzin dziennie, a niektóre – nawet przez całą dobę.

Kilkadziesiąt całodobowych sklepów Lidla i Biedronki

Biedronka wydłużyła godziny otwarcia swoich sklepów już 10 października. Obecnie ponad 40 z nich jest czynnych przez całą dobę, a ponad 2500 do godziny 23:00. Na 24-godzinny handel zdecydował się również Lidl, przy czym takie udogodnienie oferuje w 15 swoich placówkach, w tym w Łodzi, Poznaniu, Szczecinie czy Warszawie. Jego pozostałe markety będą czynne co najmniej do godziny 22:00, z czego blisko 230 do 23:00.

Zmiany także w Kauflandzie i Auchanie

Inne popularne hipermarkety, takie jak Kaufland czy Auchan, także wydłużyły godziny otwarcia swoich placówek. Sklepy francuskiej sieci, z wyjątkiem Auchan Łódź Manufaktura i Auchan Szczecin Galaxy, będą teraz działać od godziny 6:30, natomiast placówki Kauflandu od 6:00 do 23:00.

Godziny dla seniorów i limity osób

Warto przypomnieć, że od czwartku wróciły godziny dla seniorów, które podobnie jak wiosną obowiązują od 10:00 do 12:00. Dodatkowo w powiatach zaliczonych do tzw. strefy czerwonej obowiązują limity osób, które mogą przebywać jednocześnie na terenie sklepu. W przypadku placówek do 100 mkw powierzchni wynoszą one 5 osób na kasę, natomiast w większych marketach jest to 1 osoba na 15 mkw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*