Doradztwo prawnika – w jakich sytuacjach zasięgnąć porady?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Doradztwo prawnika – w jakich sytuacjach zasięgnąć porady?
Poradnik

Artykuł sponsorowany

Jak mówi stare powiedzenie: „nieznajomość prawa szkodzi”. Niemożliwe byłoby jednak, aby każdy z nas miał wszystkie zagadnienia z kodeksów w małym palcu. Jeśli więc masz jakiś problem natury prawnej, warto skorzystać z usług doradztwa prawnego. W ten sposób doświadczeni prawnicy będą w stanie pomów Ci rozwiązać Twój problem. W jakich sytuacjach warto zasięgnąć takiej porady?

Kiedy skorzystać z porady prawnej?

Z porady prawnej warto skorzystać wtedy, kiedy Twoja sprawa nie trafiła jeszcze do sądu. Należy więc udać po poradę na przykład, jeśli planujesz podpisać ważną umowę. Prawnik będzie wtedy w stanie dokładnie przeanalizować daną umowę, co z punktu widzenia przedsiębiorcy jest niezwykle ważne. Podobnie wygląda sprawa z dochodzeniem wierzytelności. Należy jednak pamiętać, że również osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą skorzystać z porady prawnej. Przyda się ona na przykład w sytuacji rozwodu lub przyznania opieki nad dzieckiem, a także we wszystkich sprawach związanych z nieruchomościami na przykład takimi jak służebność przesyłu.

Jeśli szukasz prawnika, który doradzi Ci w Twojej obecnej sytuacji, pomocna może być kancelaria prawna Gdynia to jedno z miast, gdzie uzyskasz informacje na ten temat.

Reprezentacja przed sądem

Niektórych spraw niestety nie da się rozwiązać bez wchodzenia na drogę sądową. Warto wtedy pamiętać, że porady prawne mogą być wstępem do reprezentowania danej osoby przez prawnika przed sądem. Możesz wtedy nie tylko zasięgnąć porady dotyczącej Twojej sprawy i postępowania sądowego, ale także zlecić prawnikowi prowadzenie sprawy. W takiej sytuacji to on będzie reprezentował Twoje interesy przed sądem.

Nie tylko porada

Mimo że wizyta w kancelarii najczęściej kojarzona jest jedynie z poradą prawną, to zazwyczaj jest to znacznie więcej. Należy pamiętać, że udając się do prawnika po pomoc prawną, możesz także liczyć na analizę przedłożonych mu dokumentów, sporządzenie opinii prawnej, przygotowanie pisma do sądów oraz innych instytucji. Jak więc widzisz, wizyta w kancelarii może być bardzo owocna, dlatego też nie należy się jej bać. Ponadto istnieje również możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej, więc nie musisz obawiać się także żadnych obciążających Twój budżet kosztów.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.adwokat-figzal.pl/.

Fot.: Kampus Production/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*