Jak korzystać z kreatora CV?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak korzystać z kreatora CV?
Praca

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Samodzielne tworzenie CV wywołuje u Ciebie ataki paniki? Nie posiadasz umiejętności graficznych, a w Twojej głowie wciąż brak pomysłu na to, jak wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów? Z myślą o osobach poszukujących zatrudnienia (bez względu na branżę i wiek), powstał intuicyjny i prosty w obsłudze Kreator CV. Zobacz, jak to działa!

Profesjonalne CV w kilku krokach

Pokaż swój potencjał za pomocą życiorysu, który odpowiednio wyeksponuje Twoje atuty. Tworzenie CV jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste! Możesz to zrobić z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczą trzy kroki:

  • wybierz wzór CV;
  • uzupełnij szablon CV informacjami o sobie;
  • pobierz gotowe CV w formacie PDF.

Wybór wzoru CV

Kreator CV to przede wszystkim szeroki wybór nowoczesnych wzorów, które są uniwersalne i świetnie pasują do każdej branży. Możesz dowolnie zmieniać kolor dokumentu, typ oraz rozmiar czcionki, a nawet język, w którym chcesz napisać swoje CV. Zdecydowałeś się na jeden z dostępnych szablonów? Kliknij opcję “wybierz” i rozpocznij proces tworzenia. 

Uzupełnienie szablonu 

Dobrą praktyką jest przygotowanie informacji o doświadczeniu zawodowym i osiągnięciach jeszcze przed przystąpieniem do tworzenia CV. Wtedy generowanie życiorysu zajmie Ci dosłownie chwilę – wystarczy, że puste pola wypełnisz zebranymi danymi i gotowe! Masz wątpliwości dotyczące jednej z sekcji? Skorzystaj z krótkich podpowiedzi umieszczonych pod znakami zapytania, a wszystko stanie się jasne w jednej chwili. 

Podstawowa wersja CV zawiera dane osobowe, doświadczenie, wykształcenie i umiejętności, co może nie wystarczyć, aby się wyróżnić. Kreator umożliwia dodanie dowolnych sekcji, dzięki którym zaprezentujesz wszystkie swoje atuty. Co jeszcze możesz umieścić w swoim życiorysie? Znajomość języków obcych, zainteresowania, wolontariaty, kursy, projekty czy referencje. Nie zapomnij też o kluczowym elemencie, którym jest klauzula CV. Bez zgody na przetwarzanie danych osobowych, Twój życiorys nie zostanie uwzględniony w procesie rekrutacji.

Sprawdź szablony CV  - Ciekawe CV

Zatytułowanie i pobranie gotowego dokumentu

Tworząc CV nie możesz zapomnieć o nadaniu mu odpowiedniej nazwy. Z pozoru drobne elementy znacząco wpływają na całokształt i to, w jaki sposób będziesz postrzegany przez potencjalnego pracodawcę. Jak więc nazwać plik? Użyj swojego imienia i nazwiska oraz słowa “CV”, które od razu poinformuje odbiorcę, jakiej zawartości może się spodziewać. Możesz też dodać stanowisko, o które się ubiegasz czy nazwę firmy. Zobacz przykłady odpowiednio sformatowanych nazw CV:

  • CV_Jan_Kowalski;
  • CV_Psycholog_Jan_Kowlaski;
  • CV_Jan_Nowak_firmaXYZ.

Nazwa pliku to tak naprawdę pierwsza rzecz, na jaką rekruter zwraca uwagę, gdy przegląda setki zgłoszeń. Odpowiednio sformułowana sprawi, że Twoja kandydatura nie zaginie wśród innych, a szanse na zatrudnienie wzrosną.

Równie istotny jest format pliku. Rekruterzy preferują CV w PDF. To gwarancja, że dokument na każdym urządzeniu wyświetli się dokładnie w takiej formie, jak je przygotowałeś. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy pracodawca wyraźnie w ogłoszeniu zaznaczy, że życiorys należy wysłać w formacie DOC lub DOCX. Wtedy musisz spełnić to wymaganie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dodatkowo dołączył plik PDF.

Kreator CV - Ciekawe CV

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*