Jak szukać pracy za granicą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak szukać pracy za granicą?
Praca

Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego, czy szukasz pracy sezonowej czy stałego zatrudnienia, praca za granicą może przynieść Ci wiele nowych okazji i pozytywnie wpłynąć na Twoją karierę. Dowiedz się, w jaki sposób najlepiej szukać pracy za granicą. 

Wiele osób, które nie odczuwały satysfakcji ze swojej kariery, chciały zmienić środowisko pracy, były już zmęczone łączeniem kilku etatów lub z jeszcze z innych powodów, zdecydowało się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Według danych GUS z 2020 roku za granicą przebywa obecnie prawie 3 mln. Polaków. Przy poszukiwaniu pracy za granicą można skorzystać z pomocy pośrednika albo samodzielnie aplikować na ogłoszenia na zagranicznych stronach.

Praca sezonowa za granicą

Podjęcie pracy sezonowej poza Polską to dobry sposób, żeby szybko dorobić sobie na studiach czy w przerwie od stałego zatrudnienia. Prace wakacyjne bardzo często obejmują dziedziny ogrodnictwa, rolnictwa oraz produkcji. Należy pamiętać, że do prac, polegających na zbiorze owoców i warzyw czy pielęgnacji roślin, nie jest do tego wymagany język ani doświadczenie, a do tego pracodawca zapewnia komfortowe zakwaterowanie przy miejscu pracy. Praca w malowniczej miejscowości to świetna okazja, żeby po zakończeniu dnia przejść się na spacer w piękne miejsca czy skorzystać z pobliskich atrakcji. Oferty sezonowe to zwykle praca dla singli, grup oraz praca dla par Holandia, Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria czy kraje skandynawskie to najczęściej wybierane kierunki, jeśli chodzi o dobrze płatną pracę krótkoterminową. Świetnym rozwiązaniem dla osób nieznających języka jest wyjazd przez agencję pośrednictwa pracy. Dzięki temu nie muszą się oni martwić o legalność zatrudnienia, utratę zasiłków socjalnych czy ewentualne problemy ze względu na barierę w komunikacji, ponieważ będą oni pod stałą opieką polskojęzycznego opiekuna projektu. 

Szukanie atrakcyjnych ofert 

W poszukiwaniu pracy za granicą dobrze jest śledzić oficjalne strony zbierające różne oferty pracy, programy stażowe, fora pracownicze oraz strony branżowe. Warto przeglądać również profile społecznościowe interesujących nas firm oraz budować rozwiniętą sieć kontaktów w serwisach specjalizujących się w kontaktach biznesowo-zawodowych, gdzie rekruterzy mogą kontaktować się z kandydatami bezpośrednio. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy pośrednika, przejdź się do siedziby zaufanej agencji pośrednictwa pracy lub sprawdź oferty pracy Holandia przedstawione na ich stronie internetowej.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

12 + osiemnaście =