Kiedy konieczna jest windykacja?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Kiedy konieczna jest windykacja?
Finanse

Artykuł sponsorowany

Niestety, czasami zdarzają się mało przyjemne sytuacje, podczas których osoba, lub firmy, dla której świadczono konkretną usługę, nie chce zapłacić zaległych należności. Nierzadko jest to związane ze stresem i przewlekłą frustracją, dlatego warto poznać sposoby, które pomogą w odzyskaniu zaległego wynagrodzenia. Czasami wystarczy kilka przypomnień, maili i telefonów. Jednak zdarzają się sytuacje bardziej skomplikowane i złożone, podczas których rozpoczyna się proces windykacyjny. Gdzie szukać pomocy w kwestiach windykacyjnych, ile to kosztuje i kiedy należy zlecić działania windykacyjne? Wszystkie najważniejsze informacje na wspomniane tematy, zostaną przekazane w poniższym wpisie.

Gdzie szukać pomocy w kwestiach windykacyjnych i ile kosztuje taka usługa?

Nie każdy ma wystarczająco czasu i cierpliwości, aby stale upominać się o uregulowanie należności i odzyskanie swoich pieniędzy od dłużnika. Rola wierzyciela nie zawsze jest prosta i czasami lepiej oddelegować to zadanie specjalnej firmie, która w takich tematach ma o wiele większe doświadczenie. Sprawdzoną i godną polecenia firmą jest https://vindicat.pl/.  Są oni liderem windykacji online w Polsce. Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem pomocy d specjalistycznej firmy, która ma już doświadczenie w odzyskiwaniu należności, to na stronie możesz wybrać jeden z trzech dostępnych wariantów pomocy.

Proces windykacji automatycznej. 

Jedną z dostępnych opcji jest uruchomienie procesu windykacji automatycznej. Polega on na wprowadzeniu do specjalnego systemu firmy danych zaległej faktury oraz informacji na temat dłużnika. System automatycznie przeprowadzi proces odzyskiwania środków, który ma 93% skuteczności. Jest to niesamowicie wysoki wynik. Warto też podkreślić, że wszystkie niezbędne zadania są automatyczne i mają na celu polubowne zamknięcie sprawy. Jeśli osoba lub firma, która nie chce oddać Ci pieniędzy, nie będzie postępowała zgodnie z procesem prowadzonym przez automatyczny system, dług zostanie dodany na giełdę długów. Jeżeli to nie poskutkuje, to sprawa zakończy się wpisem do BIG InfoMonitor.

Giełda długów.

Każda osoba, która nie ma ochoty zajmować się windykacją należności i chce mieć już tę sprawę za sobą, może skorzystać z giełdy długów. Proces jest prosty i polega na wystawieniu oferty sprzedania należności, która może być wykupiona przez osobę zainteresowaną windykacją. Osoba, która zdecyduje się odkupić od Ciebie dług danego podmiotu, staje się jego wierzycielem, a Ty możesz odetchnąć z ulgą i zostawić tę nieprzyjemną sprawę za sobą.

Kancelaria windykacyjna. 

Trzecia opcja, która jest najbardziej rozbudowaną usługą, zakłada postępowanie na drodze sądowej. To kompleksowe podejście, w przypadku którego kancelaria pomaga w analizie sytuacji finansowej dłużnika, przygotowaniu pozwu o zapłatę, reprezentacji podczas ewentualnych spraw sądowych, a także zażądaniu egzekucji komorniczej. Ten wariant zakłada bardzo indywidualne podejście i na pewno będzie świetną opcją w przypadku starań o odzyskanie należności w wysokich kwotach.

Kiedy konieczna jest windykacja — podsumowanie.

Windykacje można rozpocząć po upływie 60 dni, od terminu zapłaty na fakturze. Wtedy samodzielnie można zająć się tym postępowaniem, sprzedać dług, zgłosić się do kancelarii windykacyjnej, lub skorzystać z automatycznych procesów, które mają na celu polubowne rozwiązanie sprawy. Jeśli zależy Ci na tym, aby przejść przez ten proces możliwe jak najszybciej, bez konieczności angażowania w to swojego czasu, to skorzystanie z automatycznych rozwiązań windykacyjnych będzie świetną opcją. Tym bardziej że są na rynku firmy, takie jak Vindicat sp. z.o.o, które pobierają zaledwie 6% windykowanej należności.

Fot.: Pawel Czerwinski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*