Rajd Bitcoina trwa! Główna kryptowaluta jest najdroższa od 3 lat

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Rajd Bitcoina trwa! Główna kryptowaluta jest najdroższa od 3 lat
Finanse

Cena Bitcoina przebiła poziom 16 000 USD i jest najwyższa od blisko 3 lat! To już koniec rajdu głównej kryptowaluty, czy wciąż stać ją na więcej?

Aktualny szczyt cenowy Bitcoina to wciąż ten, który został ustanowiony blisko 3 lata temu – magiczne 20 000 dolarów amerykańskich. Wczoraj na niektórych giełdach jego cena dobiła aż do 16 500 dolarów, ale apetyt byków jest większy, znacznie większy.

Coraz bliżej 20 000 dolarów

Do rekordu cenowego Bitcoinowi brakuje już tylko około 20-procentowego wzrostu. Jak na rynek kryptowalut, który charakteryzuje się wysoką zmiennością cen, to stosunkowo niewiele. Historyczny szczyt jest naprawdę blisko i wielu inwestorów liczy, że jeszcze w tym roku zostanie przebity. Co więcej, spora część entuzjastów kryptowalut wierzy, że to dopiero początek hossy, która może potrwać nawet kilkanaście miesięcy.

Sentyment jest pozytywny, ale uwaga na wskaźniki

Bitcoin radzi sobie obecnie znakomicie, dlatego ustanowienie nowego rekordu cenowego wydaje się być kwestią czasu. Inwestorzy powinni mieć jednak na uwadze, że w ciągu 6 ostatnich tygodni kryptowaluta zyskała na wartości aż ponad 50 procent, a wskaźnik RSI wskazuje na ekstremalne wykupienie rynku. Co więcej, popularny indeks strachu i chciwości już od ponad tygodnia przekracza 80 punktów, a więc pokazuje ekstremalną chciwość. Czynniki te sugerują, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się jakiejś formy korekty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*