Ranking najbogatszych ludzi na świecie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Ranking najbogatszych ludzi na świecie
Finanse

Jak pokazuje najnowszy ranking Bloomberg Billionaires Index, czołówka najbogatszych ludzi świata pozostała bez zmian. W ostatnich miesiącach znacznie zmieniła się za to wartość ich majątków.

Sierpniową listę najbogatszych ludzi świata otwiera założyciel Amazona, Jeff Bezos, którego majątek jest wyceniany na 207 mld dolarów. Oznacza to, że od początku roku wartość jego aktywów wzrosła aż o 92 mld dolarów.

Imponujące wyniki w TOP4

Przewaga Jeffa Bezosa nad resztą stawki jest ogromna, jednak pozostali miliarderzy z branży technologicznej nie mają powodów do zmartwień. Obecnie większość z nich posiada majątek o znacznie większej wartości niż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Aktywa drugiego w rankingu Billa Gatesa są wyceniane na 127 mld dolarów, trzeciego Marka Zuckerberga na 114 mld dolarów, a czwartego Elona Muska na 105 mld dolarów. Warto zauważyć, że Elon Musk, dzięki ogromnemu wzrostowi cen akcji Tesli, zyskał w tym roku już 77 mld dolarów. 

Króluje branża technologiczna

W pierwszej dziesiątce znajduje się jeszcze trzech innych przedstawicieli branży technologicznej: Steve Ballmer oraz założyciele Google’a, czyli Larry Page i Sergey Brin. Zalicza się do niej również najbogatsza kobieta na świecie MacKenzie Scott, czyli była żona Jeffa Bezosa. W rankingu ogólnym z majątkiem wycenianym na 68 mld dolarów zajmuje ona 12. miejsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*