Bitcoin po 28000 USD. W 9 miesięcy jego cena wzrosła 6-krotnie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Bitcoin po 28000 USD. W 9 miesięcy jego cena wzrosła 6-krotnie
Finanse

Bitcoin po raz kolejny zadziwił świat. Właśnie osiągnął zawrotną cenę 28 000 dolarów amerykańskich, choć inwestorzy… wciąż liczą na więcej.

Wzrosty na Bitcoinie trwają już 9 miesięcy, czyli od momentu kiedy zaliczył dołek na poziomie około 4000 USD. Ten najbardziej imponujący w ostatnim czasie ruch wzrostowy rozpoczął się jednak we wrześniu. Wtedy cena najpopularniejszej kryptowaluty oscylowała wokół poziomu 10 000 USD, natomiast dziś osiągnęła aż 28 000 USD!

Co dalej z ceną Bitcoina?

Spektakularne wzrosty ceny Bitcoina muszą robić wrażenie na każdym inwestorze, choć w tym roku hossa panowała niemal na wszystkich rynkach. Z drugiej strony, ten długo utrzymujący się trend wzrostowy prędzej czy później doczeka się zakończenia. Wielu spodziewa się, że korekta nastąpi… niebawem. 

Ryzyko spadków jest dość spore, bo tygodniowy wskaźnik RSI pokazuje ponad 95 proc. – na podobnym poziomie od dwóch miesięcy utrzymuje się indeks strachu i chciwości. To sygnały świadczące o tym, że korekta może pojawić się lada moment. Z drugiej strony, optymizm na rynku wciąż jest wysoki, więc niewykluczone, że nadejdzie ona przy znacznie wyższych poziomach cenowych. Pozostaje nam obserwować, czy będzie to 28, 30, 40 czy 50 tysięcy dolarów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*