Czy warto kupić rozszerzoną polisę na życie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy warto kupić rozszerzoną polisę na życie?
Finanse

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Polisa na życie to popularny produkt ubezpieczeniowy, za sprawą którego możemy zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, które niosą za sobą przykre konsekwencje. Jak jednak wiadomo, polisa polisie nierówna – wiele zależy od tego, jaki zakres obejmuje taka usługa, co powinno być kluczowe, kiedy dopiero zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia. Czy zatem warto rozważyć polisę na życie, której możliwości są nieco większe niż te oferowane w podstawowym pakiecie?

Polisa na życie podstawowa a rozszerzona

Na samym wstępie warto sobie uświadomić, czym właściwie różni się podstawowa polisa na życie od takiej, która posiada rozszerzony zakres. Najprostszym wariantem takiej polisy jest ubezpieczenie, które gwarantuje otrzymanie odszkodowania w razie śmierci ubezpieczonego. W ten sposób mamy niezawodną pewność, że gdyby nas zabrakło, nasi bliscy otrzymają niezbędne środki, dzięki którym będą mogli utrzymać dotychczasowy standard życia.

Taką polisę na życie możemy jednak rozszerzyć o dodatkowe opcje. Wiele zależy od tego, na jaki pakiet usług się zdecydujemy oraz z którym ubezpieczycielem postanowimy podpisać umowę. Tym samym polisa może obejmować również takie zdarzenia jak ciężka choroba, wypadek, długi pobyt w szpitalu czy nawet utrata pracy i urodzenie dziecka.

To, co różni te dwa warianty, to nie tylko określone możliwości w otrzymaniu odszkodowania – zazwyczaj to także różnica w postaci wysokości ceny. Najniższe składki będą obowiązywać w przypadku podstawowej polisy na życie, ta z szerszym zakresem usług będzie oczywiście kosztowała nas nieco więcej.

Czy trzeba rozszerzyć polisę na życie?

Nie trzeba, ale zdecydowanie warto jest rozważyć takie rozwiązanie. Wiąże się to z bardzo prostą przyczyną: będziemy zabezpieczeni w co najmniej kilku innych sytuacjach, nie tylko wtedy, gdy dojdzie do zgonu. Przykładowo problematyczne może być ulegnięcie wypadkowi, na skutek którego będziemy musieli przebywać w szpitalu, a później poddać się rehabilitacji. Może to trwale lub na pewien okres wykluczyć nas z pracy zawodowej, a jeśli to właśnie nasze zarobki stanowią podstawę domowego budżetu – to odszkodowanie z polisy pozwoli nam pokryć koszty związane z leczeniem.

Niektóre osoby może nieco odstraszać fakt, że składki za rozszerzoną polisę na życie są wyższe. Warto jednak pamiętać, że te różnice względem sumy, jaką będziemy musieli zapłacić, niekoniecznie będą duże. Wiele zależy od tego, co ma nam do zaoferowania konkretny ubezpieczyciel. Dobrze jest zatem przedyskutować z nim wcześniej wszelkie warunki polisy, zanim dojdzie do podpisania umowy.

Pomocne mogą być również dostępne w internecie porównywarki ubezpieczeń. Za ich sprawą możemy bardzo szybko i w łatwy sposób porównać ze sobą kilka różnych ofert. Oszczędzi nam to czasu, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne zapoznawanie się z każdą propozycją z osobna. Porównywarka wskaże, gdzie znajdziemy ubezpieczenie najbardziej korzystne dla nas finansowo, a jednocześnie obejmujące taki zakres zdarzeń, na którym nam szczególnie zależy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*