Galerie handlowe znów otwarte. Cieszą się sprzedawcy i klienci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Galerie handlowe znów otwarte. Cieszą się sprzedawcy i klienci
Finanse

W sobotę 28 listopada ponownie zostaną otwarte galerie handlowe. Mają działać w ścisłym reżimie sanitarnym, ale to i tak dobra wiadomość dla biznesu i klientów – w końcu ostatni miesiąc przed świętami to okres wzmożonych zakupów.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów obecnie w galeriach i centrach handlowych otwarte są tylko niektóre sklepy, między innymi z żywnością, środkami higienicznymi, produktami kosmetycznymi, prasą i książkami, wyrobami medycznymi, artykułami dla zwierząt czy akcesoriami samochodowymi. Na ich terenie działają również placówki usługowe, na przykład fryzjerskie, optyczne, pralnicze czy bankowe. Już od przyszłej soboty do funkcjonowania wrócą wszystkie pozostałe punkty handlowe i usługowe.

Działanie w ścisłym reżimie sanitarnym

Na całym terenie galerii handlowych będzie obowiązywać wymóg noszenia maseczek ochronnych, natomiast poszczególne sklepy będą musiały zapewnić klientom płyny do dezynfekcji rąk i jednorazowe rękawiczki. Ponadto we wszystkich placówkach ma obowiązywać dość surowy limit osób – maksymalnie 1 na 15 mkw. Wymogi te raczej nie stanowią jednak problemu dla sklepów odzieżowych i innych punktów, które przez zakaz działania każdego dnia ponosiły dotychczas duże straty.

Grudzień jest najważniejszy

Branża z ulgą przyjęła informację o otwarciu galerii przed najważniejszym okresem w roku. Obroty w grudniu są zwykle o około 50 proc. wyższe od średniej miesięcznej, liczonej od stycznia do listopada. Decyzja rządu bez wątpienia uchroni część podmiotów przed bankructwem i pozwoli uratować niejedno miejsce pracy. Zadowoli również wiele polskich rodzin, które chętnie dokonują w galeriach zakupów: tradycyjnych i prezentów świątecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*