Jak zagospodarować teren w firmie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zagospodarować teren w firmie?
Nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń biurowa musi być odpowiednio zaprojektowana i zagospodarowana, aby było to bezpieczne i komfortowe miejsce pracy. Wiele przydatnych w biurowcu i jego okolicy rozwiązań jest nieoczywiste, przez co problematyczne staje się ich wdrożenie. Poznaj nasze pomysły na to, jak zaaranżować przestrzeń w firmie i teren dookoła niej.   

Zadbaj o czystość w budynku   

Gospodarowanie przestrzenią to nie tylko jej aranżacja, lecz także utrzymanie i konserwacja. W większości biurowców pracuje naprawdę wiele osób, przez co trudno jest utrzymać porządek, zwłaszcza na podłodze. Obecność piasku, żwiru czy po prostu dużej ilości kurzu na posadzce sprawia, że staje się ona śliska i niebezpieczna. Upadek przez zwykłe poślizgnięcie się na podłodze może prowadzić do skręcenia stawu skokowego, złamania kości albo urazu głowy, dlatego należy szczególnie dbać o czystość. Wycieraczki systemowe aluminiowe zamontowane przy każdym wejściu do budynku ułatwią dbanie o porządek na podłodze w biurze. 

Dodatkowo musisz także zadbać o to, aby budynek był regularnie sprzątany przez profesjonalną firmę. Przemysłowe sprzęty do mycia oraz profesjonalne, wysokiej jakości środki chemiczne zapewnią nie tylko idealną czystość, lecz także odpowiednią konserwację powierzchni. Codzienne sprzątanie powierzchni sprawi, że biuro będzie miejscem przyjaznym, bezpiecznym i przyjemnie będzie się w nim spędzać czas.   

Zabezpiecz firmę na wypadek awarii   

Większość firm całkowicie uzależnionych jest od prądu. Przerwa w dostawie energii elektrycznej lub awaria może sparaliżować pracę przedsiębiorstwa na kilka godzin lub nawet kilka dni. Każda nieprzepracowana minuta to dla firmy straty finansowe, dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Energię do biura w razie braku prądu może dostarczać agregat z https://www.doosuszenia.pl/. Posiadanie dodatkowego źródła energii elektrycznej jest w biurze bardzo ważne, właśnie po to, aby przez czynniki niezależne od firmy nie tracić cennego czasu.  

Zapewnij parking dla pracowników  

Czynnikiem, który ma duży wpływ na to, czy do biura rano jedzie się z przyjemnością, czy też nie, jest dostępność miejsc parkingowych. Przed siedzibą firmy nie powinno brakować miejsc dla pracowników poruszających się samochodami. Codzienny postój przez ponad osiem godzin na parkingu płatnym to w ciągu miesiąca naprawdę duży wydatek. Z kolei szukanie darmowego parkingu kilkaset metrów od biura jest nie tylko uciążliwe, lecz także czasochłonne. Aby zapobiec parkowaniu przypadkowych osób na terenie firmowym, przed wjazdem na parking powinna znajdować się blokada parkingowa. Takie zabezpieczenie zapewni pracownikom komfortowy dostęp do zarezerwowanych dla nich miejsc. 

Warto również pomyśleć o osobach poruszających się rowerem czy hulajnogą. Zamknięta wiata rowerowa to bezpieczne miejsce, w którym można zostawić swój jednoślad bez obaw o to, że zostanie on skradziony lub uszkodzony. Wiaty, w przeciwieństwie do zwykłych stojaków chronią rowery przed deszczem, śniegiem, gradem czy prażącym słońcem. Jest to więc dużo lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie. Niezmotoryzowani pracownicy nie powinni być pomijani podczas tworzenia planu zagospodarowania terenu, a obecność takiej wiaty zachęci ludzi do zmiany środka transportu na bardziej ekologiczny. 

Fot. Jonathan Kemper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*