Mieszkanie na wynajem czy lokal inwestycyjny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Mieszkanie na wynajem czy lokal inwestycyjny?
Nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Decydując się na zakup nieruchomości, często musimy zdecydować, jakie ma być jej główne przeznaczenie. Niejednokrotnie, biorąc pod uwagę lokalizację obiektu, możemy wynająć nieruchomość lub podjąć decyzję o tym, aby zakupić apartamenty inwestycyjne. Niektóre nieruchomości zlokalizowane w pięknych nadmorskich miejscowościach przyciągają szereg chętnych turystów pragnących spędzić wypoczynek w wyjątkowym miejscu.

Apartamenty inwestycyjne – na jakiej zasadzie działa współpraca?

Apartamenty inwestycyjne to nieruchomości przeznaczone dla osób posiadających wolne środki gotówkowe, które można spożytkować na zakup nieruchomości w celu przyszłościowego, potencjalnego zwiększenia swoich dochodów. Bardzo często apartamenty inwestycyjne to niewielkie lokale położone w dogodnej i prestiżowej lokalizacji. Nieruchomości mogą być już w pełni wyremontowane i urządzone w taki sposób, aby dopasowywać się do potrzeb klienta, przyjeżdżającego skorzystać z wypoczynku lub najmu długoterminowego. Tego typu nieruchomości mogą być przeznaczone głównie dla najemców krótkoterminowych, dlatego ich design oraz wielkość nie odpowiada założeniom rodzinnego lokalu mieszkaniowego.

Ze względu na fakt, że ceny nieruchomości z biegiem lat są coraz wyższe, może okazać się, że apartamenty inwestycyjne to doskonała forma ulokowania kapitału, który w późniejszym okresie może zwrócić się z nadwyżką.

Mieszkanie na wynajem w dogodnej lokalizacji

Zakup mieszkania lub apartamentu hotelowego w celu najmu długo lub krótkoterminowego jest inwestycją, która nie musi być finansowana z własnych środków, tylko np. kredytu hipotecznego lub gotówkowego zaciągniętego na dogodnych warunkach. Tego typu inwestycja może być spłacana za pomocą środków pozyskanych z opłat wynikających z umowy najmu. Ze względu na konieczność osobistego pilnowania nieruchomości i bezpośredniego dopilnowania formalności między nami jako właścicielami a najemcami, apartamenty inwestycyjne condo mogą okazać się dużo wygodniejszą opcją, która nie wymaga konieczności ciągłego uczestniczenia w kontakcie z klientem.

Jak zlokalizowane są apartamenty inwestycyjne?

Apartamenty inwestycyjne znajdują się najczęściej w budynkach typu condohotel, dlatego oprócz pięknej, nadmorskiej lokalizacji np. w Kołobrzegu, mają prawie zawsze dostęp do szeregu udogodnień, które znajdują się na terenie kompleksu hotelowo-apartamentowego. Możliwość zakupu tego typu apartamentów  daje  vacationinvestments.pl. Każdy z najemców inwestycji Baltic Wave będzie mógł w przyszłości  skorzystać ze zaplanowanej wewnątrz budynku kawiarni i restauracji z tarasem widokowym na nadmorskie wybrzeże, strefą SPA&Wellnes oraz szeregu usług i udogodnień. Dodatkowym atutem lokali znajdujących się w Kołobrzegu jest oddalona o zaledwie 200 metrów plaża, która co roku w okresie letnim przyciąga duże grono turystów chętnie korzystających z nadmorskich atrakcji. Apartamenty inwestycyjne o standardzie premium zlokalizowane w hotel Baltic Wave to godna rozważenia okazja do sensownego ulokowania zebranych funduszy w celu pomnażania zysków, poprzez udostępnianie lokali osobom zewnętrznym na wynajem czasowy.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*