Już jutro premiera „Cyberpunka 2077″

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Już jutro premiera „Cyberpunka 2077″
Finanse

Już za kilkanaście godzin długo wyczekiwana premiera Cyberpunka 2077”. To ważny moment zarówno dla graczy, jak i inwestorów giełdowych.

Akcje CD Projekt, twórcy „Cyberpunka 2077”, zakończyły dzisiejsze notowania na poziomie 395,80 zł. Oznacza to, że u inwestorów chwilowo nie widać większych emocji związanych z wejściem gry na rynek. Wydaje się, że jest to naturalnym następstwem ostatnich dwóch gorących dni, kiedy to wartość spółki spadła łącznie o około 10 procent.

Giełda czeka na recenzje?

Już od ponad miesiąca polska giełda notuje silne wzrosty, które po raz pierwszy od 9 miesięcy wyniosły WIG20 ponad poziom 2000 punktów. W tym czasie rosła też cena akcji CD Projekt, przy czym siła ruchu wzrostowego była tu słabsza niż na szerokim rynku. O tym, jak dalej zachowa się kurs spółki mogą zadecydować napływające recenzje graczy. Te pierwsze widać już w znanym serwisie Metacritic – ocena od mediów branżowych wynosi 91/100 i jest nieco gorsza niż spodziewali się inwestorzy.

O której premiera?

Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta gry gracze konsolowi będą mogli grać już od północy czasu polskiego. Premiera wersji na PC odbędzie się natomiast godzinę później. Jeszcze w tym tygodniu można zatem spodziewać się tysięcy nowych recenzji, które dadzą lepszy obraz tego, jak gra została przyjęta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*