Kalkulator OC i AC – kompleksowa ochrona pojazdu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kalkulator OC i AC – kompleksowa ochrona pojazdu
Finanse

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Połączenie ubezpieczenia OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Warto jednak wiedzieć, że można wiele zaoszczędzić, wykupując polisę. Wystarczy tylko kierować się kilkoma wskazówkami. Zarówno starsi, jak i młodsi kierowcy mogą znacznie obniżyć cenę OC czy też AC. Najpopularniejszym sposobem jest wykorzystywanie porównywarek. Sprawdź, jak to robić i dlaczego warto!

Co obejmują ubezpieczenia OC i AC?

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, czyli OC jest w Polsce obowiązkowe. Każdy kierowca musi posiadać wykupioną polisę na swój samochód. Jeżeli jej nie ma – grożą mu dość wysokie kary pieniężne. Zakres ochrony jest zawarty w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, więc zawsze pozostaje taki sam. Towarzystwa nie mogą tego modyfikować. Oferty różnią się tu wyłącznie ceną i to na nią należy zwracać uwagę przy wyborze polisy. OC działa, kiedy wyrządzimy szkody w ruchu drogowym – wtedy ubezpieczyciel pokrywa odszkodowanie. Chroni ono prywatne oraz państwowe mienie.

Ubezpieczenie AutoCasco, czyli AC jest nieobowiązkowe. Kierowca jedynie może je wykupić. Zwykle pakiety OC i AC gwarantują niższą cenę każdej z usług, a dodatkowa ochrona może okazać się niezwykle przydatna w wielu sytuacjach. AutoCasco działa, kiedy to twój pojazd ucierpiał przez zdarzenie drogowe. Tutaj wiele zależy od zakresu ochrony, ponieważ może on się różnić. Im więcej sytuacji obejmuje ubezpieczenie, tym lepiej. Zwykle jednak bardziej rozbudowane oferty oznaczają wyższą cenę polisy.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC i AC?

Kalkulatory OC i AC są bardzo wygodnym oraz przydatnym rozwiązaniem. Porównywarka ma za zadanie znalezienie najkorzystniejszej oferty dla danego użytkownika. Korzystanie z takiego programu jest bardzo proste oraz darmowe. Kalkulatory OC/AC posiadają w bazie oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych, przez co łatwiej je porównać. Wybór najtańszej, korzystnej propozycji jest dzięki temu bardzo prosty – samodzielne poszukiwania nigdy nie dadzą gwarancji najniższej ceny.

Aby użyć kalkulatora OC i AC, należy najpierw podać potrzebne informacje. Służą one temu, by móc wyliczyć precyzyjnie wysokość składki dla Ciebie oraz odpowiednio dostosować ofertę. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie wymagają tak dużo – zwykle uzupełnienie formularza zajmuje maksymalnie kilka minut i jest niezwykle proste. Warto wiedzieć, że kalkulatory OC/AC charakteryzują się wysokim poziomem zabezpieczeń. Wszystkie informacje są dobrze chronione, a dostęp do nich mają wyłącznie towarzystwa ubezpieczeniowe.

Po uzupełnieniu formularza program automatycznie wyszukuje oferty. Dodatkowo można zakupić polisę online – od razu po wyborze. Kalkulatory OC i AC charakteryzują się tym, że przeszukują dużą liczbę ofert w bardzo krótkim czasie. Samodzielnie zajęłoby to o wiele więcej. Dodatkowo można być tu pewnym uzyskania najniższej ceny. Oszczędności w wyniku korzystania z porównywarki mogą sięgać nawet kilkaset złotych – przy założeniu dodatkowych ubezpieczeń, nawet więcej.

Podsumowanie

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Ubezpieczenie OC to obowiązek, natomiast AC chroni twój pojazd za dodatkową opłatą. Warto wiedzieć, w jaki sposób uzyskać najkorzystniejsze oferty, jeśli chodzi o polisę na samochód. To oznacza dużą oszczędność czasu i gotówki. Dodatkowo można dostać najlepsze dla siebie warunki – dopasowane personalnie przez towarzystwo ubezpieczeniowe. W razie potrzeby dostępny jest także konsultant.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*