Kalkulatory finansowe – jak działają?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kalkulatory finansowe – jak działają?
Finanse

Obecnie większość spraw można załatwić całkowicie zdalnie za pośrednictwem internetu. Z tej możliwości korzystają również banki, udostępniając oferty produktów finansowych wraz z opcją złożenia wniosku online. W wyborze najlepszego kredytu pomogą Ci specjalne aplikacje, do których zaliczają się kalkulatory finansowe. Na czym polega ich działanie i jak z nich skorzystać? Wyjaśniamy!

Czym jest kalkulator finansowy?

Odkąd banki wprowadziły możliwość obsługiwania klientów online, wzięcie kredytu lub pożyczki stało się niezwykle proste. Brak konieczności osobistego stawiennictwa w placówce firmy zwiększa szanse na znalezienie atrakcyjnej opcji finansowania, gdyż nie musisz się ograniczać jedynie do instytucji działających w Twoim mieście. Samodzielne analizowanie każdej oferty osobno, aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie jest jednak czasochłonne i skomplikowane. W takim przypadku pomocne będą specjalne aplikacje, które automatycznie wyliczą dla Ciebie dane finansowe. Na stronie https://finanse.rankomat.pl/kalkulatory/ są dostępne kalkulatory, w których sprawdzisz koszty poszczególnych kredytów i dokonasz analizy swojej sytuacji finansowej. Żeby z nich skorzystać nie musisz pobierać dodatkowego oprogramowania, gdyż narzędzia działają całkowicie online.

Jakie są rodzaje kalkulatorów finansowych?

Banki mają obowiązek informować klientów o wszystkich kosztach pobieranych za udzielenie kredytu. Każda oferta zawiera tabelę opłat, na podstawie której możesz podjąć decyzję, czy dany produkt jest dla Ciebie korzystny i odpowiada Twoim możliwościom finansowym. Zamiast ręcznie wyliczać wysokość rat i pozostałe koszty dla konkretnych parametrów kredytu, warto skorzystać z aplikacji. Zastosowanie kalkulatorów finansowych jest jednak znacznie szersze, gdyż możesz w nich wiele innych danych. W zależności od przeznaczenia, wyróżnia się:

  • kalkulatory zdolności kredytowej,
  • kalkulatory RRSO,
  • kalkulatory rat kredytu,
  • kalkulatory całkowitych kosztów kredytu,
  • kalkulatory rat kredytów hipotecznych.

Przydatnym narzędziem przy poszukiwaniu najlepszego kredytu jest kalkulator ofert, który służy do porównywania produktów finansowych od różnych instytucji. Aplikację i  kredyty gotówkowe (ich ranking) znajdziesz na finanse.rankomat.pl, gdzie po wypełnieniu krótkiego formularza, kalkulator wygeneruje dla Ciebie najlepsze oferty aktualnie dostępne na rynku.

Jak skorzystać z kalkulatorów finansowych?

Kalkulatory zostały zaprojektowane tak, aby były łatwe w obsłudze i umożliwiały szybkie wygenerowanie wyników. Żeby z niego skorzystać wystarczy tylko wypełnić krótki formularz i podać w nim swoje oczekiwania względem kredytu. Na tej podstawie narzędzie wybierze dla Ciebie propozycje ofert od różnych instytucji wraz z wyliczeniami kosztów dla danego okresu spłaty i wysokości kredytu. W ten sposób sprawdzisz, który bank jest w stanie zaproponować Ci najkorzystniejszą opcję finansowania i jakie warunki musisz spełnić, aby Twój wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Zdjęcie główne: Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*