Kredyt gotówkowy na dowód, bez zaświadczeń o zarobkach – jak go otrzymać?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Kredyt gotówkowy na dowód, bez zaświadczeń o zarobkach – jak go otrzymać?
Finanse

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kredyty gotówkowe przydają się w przypadku wystąpienia losowych sytuacji, które mają wpływ na codzienne życie. Przykładem takiego zdarzenia może być awaria samochodu, popsuty sprzęt RTV i AGD lub okazyjne sytuacje losowe.

Wiele firm pożyczkowych umożliwia zaciągnięcie zobowiązania bez potrzeby dostarczania zaświadczenia o swoich zarobkach oraz aktualnych kredytach. Najczęściej, chcąc zawrzeć umowę o kredyt gotówkowy (oferty porównasz na Totalmoney.pl) na dowód, wystarczy wykazać swoje źródło dochodu i jego wysokość. Należy jednak pamiętać, że jednym z głównych kryteriów, które określają, czy może zostać wydana pozytywna decyzja kredytowa, jest ciągłość zatrudnienia.

Kredyt gotówkowy warunki

W większości placówek bankowych oraz instytucji pożyczkowych wystarczy jedynie dowód osobisty oraz złożenie oświadczenia o pozyskiwanych dochodach. Na rynku finansowym dostępne są także oferty tzw. parabanków, które umożliwiają pozyskanie dodatkowej gotówki bez potrzeby dopełniania wielu formalności. Nie wszystkie banki dają możliwość wnioskowania o kredyt na dowód – wynika to głównie ze względów bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia banku przed ryzykiem braku spłaty zobowiązania.

Sozavisimost/pixabay.com

Pożyczkę gotówkową na dowód osobisty może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która posiada stałe i stabilne dochody. Bardzo często na wysokość zarobków danej osoby wpływają także świadczenia rodzinne czy emerytalne. Kredyt na dowód może być także z łatwością przyznawany studentom, którzy posiadają stypendia sportowe, socjalne lub naukowe.

Różne banki mają stosunkowo różniące się od siebie oferty. Niektóre z placówek umożliwiają zaciągnięcie pożyczki gotówkowej na dowód nawet w kwocie 20 000 złotych, a inne zaledwie kilku tysięcy złotych. Okres spłaty dla tego typu pożyczek zazwyczaj nie przekracza 60 miesięcy.

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń — dokumenty

Dla kredytów gotówkowych zawieranych na podstawie dowodu osobistego nie wymaga się przymusu udostępnienia dodatkowej dokumentacji o swoich zarobkach. Najczęściej wystarczy jedynie uzupełnić stosowny wniosek o pożyczkę, podać podstawowe dane osobowe oraz zadeklarować kwotę swoich miesięcznych dochodów i wydatków. Decyzja o przyznaniu kredytu wydawana jest najczęściej w ten sam dzień roboczy. W rzadszych przypadkach banki odpowiadają w późniejszym terminie, np. do trzech dni od daty złożenia wniosku.

Obecnie można także wnioskować o kredyt gotówkowy przez internet. Pozwala to znacznie uprościć procedury bankowe bez potrzeby osobistej wizyty w danej placówce. Tego typu rozwiązanie stawia jednak przed użytkownikami pewne ograniczenia, ponieważ maksymalna kwota kredytu na dowód bez zaświadczeń jest znacznie niższa niż ta, która mogłaby być dostępna w standardowym systemie. Warto wiedzieć, że kredyt gotówkowy przez internet jest znacznie łatwiejszy do pozyskania, a cały proces przebiega o wiele szybciej. Wynika to ze względu na szybkie przetwarzanie informacji cyfrowych przez banki, a także wgląd w historię kredytową wnioskodawców w BIK.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Dobrą alternatywą dla zwykłych kredytów gotówkowych są oferty firm pożyczkowych, które również znajdziemy w Sieci . Gwarantują one minimum formalności oraz bardzo szybkie uzyskanie decyzji o udzieleniu pożyczki. W dobie internetu firmy mają możliwość szybkiego wglądu w dane wnioskodawcy na podstawie BIK, BIG i KRD. Większość pożyczek gotówkowych na dowód wiąże się jednak ze znacznie wyższym oprocentowaniem i innymi dodatkowymi kosztami, np. prowizją.

Posiadając jednak nieciekawą sytuację kredytową, nieco nieregularne zarobki oraz nagłą potrzebę pozyskania dodatkowych środków pieniężnych, warto zdecydować się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego na dowód – także przez internet. Dzięki temu można nawet w ciągu godziny otrzymać potrzebne pieniądze. Należy jednak pamiętać, że tego typu pożyczki muszą być regularnie spłacane oraz będą wiązać się z wyższymi kosztami kredytowania, niż w przypadku tradycyjnych pożyczek w standardowej ofercie placówek bankowych.

Czy kredyty bez zaświadczeń są ryzykowne?

Firmy pożyczkowe oraz banki posiadają coraz lepsze zabezpieczenia, a także przywiązują dużą uwagę do weryfikacji użytkowników składających wnioski kredytowe przez internet. Oznacza to, że pomimo ryzyka, jakie występuje, to nie należy obawiać się tego typu działań mających na celu pozyskiwanie dodatkowej gotówki w szybki sposób.

Pamiętajmy również, że korzystając z narzędzi typu ranking kredytów gotówkowych dostępny na https://www.totalmoney.pl/, zyskujemy pewność co do wiarygodności danych instytucji. Najczęściej są one przygotowywane przez specjalistów finansowych, którzy w pierwszej kolejności badają rynek, a później porównują poszczególne oferty. Nie musimy więc obawiać się ryzyka w przypadku korzystania z ofert dostępnych w rankingach.

Fot. główna: Mufid Majnun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*