Na co zwrócić uwagę przy wynajmie biura?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie biura?
Nieruchomości

Poszukiwanie powierzchni biurowej w dowolnym mieście może być męczące. Po pierwsze, samodzielne poruszanie się po scenie nieruchomości komercyjnych jest zniechęcającym wyczynem, który może być lepiej wykonany przez doświadczonego agenta nieruchomości. Wynajmując powierzchnię, należy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników.

Znalezienie powierzchni biurowej do wynajęcia nie musi być męką, zwłaszcza jeśli zdajesz sobie sprawę z pułapek, jakie mogą czaić się na Twoją firmę. W rzeczywistości istnieje niezliczona liczba witryn internetowych, które mogą pomóc potencjalnym najemcom w znalezieniu sygnałów ostrzegawczych w wynajmie biur. Niezależnie od tego, czy szukasz wynajmu popularnych biur serwisowanych, czy korzystasz z usług pośrednika o ugruntowanej pozycji, poszukiwanie idealnego biura może być znacznie prostsze, jeśli weźmiesz pod uwagę kilka czynników. Miej na uwadze, że w przypadku, kiedy szukasz biura do wynajęcia Warszawa może zaoferować najwięcej opcji.

Przyjrzyjmy się bliżej kilku kluczowym obszarom, które należy wziąć pod uwagę, szukając powierzchni biurowej dla swojej firmy.

Wynajem

Szukając powierzchni biurowej, upewnij się, że rozumiesz sytuacje, które mogą zmienić warunki najmu. Po pierwsze, choć może się wydawać korzystne podpisanie umowy najmu na siedem lat, ponieważ czynsz jest niższy w przypadku nowej firmy, siedmioletnia dzierżawa może nie być praktyczna dla Twojej firmy. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na zawarcie umowy najmu na określony czas, zapoznaj się z warunkami, na podstawie których umowa może zostać zerwana i jakie są kary w przypadku jej zerwania.

Następnie dowiedz się, jakie udogodnienia obejmuje umowa najmu. Ogólnie rzecz biorąc, koszty wynajmu są tańsze bez uwzględnienia udogodnień, ale Twoje rachunki będą się różnić z miesiąca na miesiąc. I odwrotnie, czynsz wzrasta, gdy udogodnienia są wliczone w cenę, ale rachunek jest spójny.

Pobliskie firmy

Kolejna kwestia, o której należy pamiętać, dotyczy firm, które znajdują się w okolicy. Jednym ze sposobów na pozyskanie nowej firmy jest ruch sieciowy docierający do tego obszaru. Ponadto chcesz się upewnić, że w okolicy nie ma firm, które mogłyby stanowić konkurencję dla Twojego przedsięwzięcia. Po prostu dobrze jest zorientować się, w jakim obszarze prowadzona jest działalność, aby uniknąć wystawiania się w miejscu niechętnym do biznesu.

Koszty utrzymania

Potencjalni najemcy powinni również zwrócić uwagę na umowę najmu, aby zrozumieć obowiązki najemcy i właściciela. Zazwyczaj firma leasingowa naprawia biuro, ale powierzchnie wspólne nie są uwzględniane. Dodatkowo wiedza, kto płaci za sprzątanie biura, jest dobrą informacją, którą warto poznać, decydując się na wynajem.

Potencjalny wzrost

Następnie zastanów się nad przestrzenią pod kątem potencjału rozwoju Twojej firmy. Jeśli prowadzisz nowy biznes, będzie to trudne do pierwszego roku, ale nie chcesz też wynajmować zbyt małej powierzchni. W Internecie dostępne są kalkulatory, które mogą powiedzieć, ile miejsca możesz potrzebować na osobę, więc dobrym pomysłem jest obliczenie liczby osób i przedmiotów, które obecnie posiadasz, a następnie dodanie dodatkowej ilości miejsca.

Zmodernizowana przestrzeń

Najgorsze, co może się zdarzyć, to przeniesienie się do przestrzeni, która nie jest przystosowana do nowoczesnego biznesu. W końcu, chociaż miejsce to znajduje się w doskonałej lokalizacji i może być idealne dla Twojej firmy, koszt wytworzenia sprzętu dla nowoczesnego biznesu może być zbyt wysoki. Przed podpisaniem umowy najmu, szczególnie w starszych dzielnicach, upewnij się, że biuro jest wyposażone w nowoczesną technologię.

To tylko kilka z najważniejszych kwestii, o których należy pamiętać, szukając miejsca. Na dzisiejszym rynku nieruchomości najemcy mają szczęście, że mają opcje, o jakich wspomniano wyżej. Czasami biuro serwisowane może zmniejszyć stres związany z powierzchnią biurową poprzez usprawnienie wynajmu. Niezależnie od tego, czy przechodzisz przez biuro serwisowane, czy tradycyjną trasę, istnieje wiele rozwiązań dla Twojej firmy.

Fot. Copernico/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*