Problemy z bonem turystycznym. Rozczarowanie i skargi tysięcy rodzin

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Problemy z bonem turystycznym. Rozczarowanie i skargi tysięcy rodzin
Finanse

Bon turystyczny 500+ miał zachęcić polskie rodziny do spędzenia urlopu w Polsce i wesprzeć rodzimą branżę turystyczną. Cele te udało się zrealizować, jednak tysiące uprawnionych nie mogło skorzystać z pieniędzy.

Bon turystyczny na wakacje w Polsce został przyjęty z entuzjazmem, a rząd robił wszystko, by udostępnić go możliwie jak najszybciej. Niestety prawdopodobnie przez ten pośpiech nie udało się dopiąć wszystkiego na ostatni guzik. Dla wielu osób problemem nie do przejścia okazała się aktywacja przypisanego kodu.

Już 20 tysięcy odwołań

Do Polskiej Organizacji Turystycznej wpłynęło już ponad 20 tysięcy odwołań w sprawie braku możliwości skorzystania z bonu. W większości przypadków problem był ten sam: w momencie dokonywania płatności okazywało się, że na koncie po prostu nie ma bonu. Nie dość, że zawinił tu system, a nie użytkownicy, to na dodatek Ci ostatni zostali bez jakiejkolwiek pomocy. Nie mogli oni liczyć na wsparcie ZUS-u ani innych instytucji.

Pieniądze z bonu nie przepadły

Przez problemy z aktywacją bonu wiele uprawnionych rodzin w ogóle nie skorzystało w tym sezonie ze świadczenia. Na szczęście przyznane im środki nie przepadły. Bonem turystycznym można płacić do marca 2022 roku, tak więc będzie jeszcze wiele okazji do jego wykorzystania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*