Urządzenia i meble przydatne w magazynie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Urządzenia i meble przydatne w magazynie
Praca

Artykuł sponsorowany

Praca w magazynie oraz utrzymanie tak dużej przestrzeni w czystości to niełatwe zadanie. Wprowadzenie pewnych optymalizacji do magazynu ma duży wpływ na jego funkcjonowanie oraz wydajność pracy magazynierów. Same wózki widłowe nie wystarczą do tego, aby załadunki i rozładunki oraz porządkowanie magazynu i kompletowanie zamówień przebiegały szybko i bezproblemowo. Zobacz, jakie urządzenia i meble ułatwiają i usprawniają pracę w magazynie. 

Regały magazynowe   

Większość magazynów stosuje najbardziej podstawowy rodzaj regałów, czyli regały półkowe. Owszem, jest to opcja tania i wykonuje swoje zadanie, czyli przechowuje towar w bezpieczny sposób. Ten rodzaj regałów nie jest jednak najbardziej optymalny, jeśli chodzi o wyjmowanie i sięganie towaru z rzędów. Dużo lepszym rozwiązaniem są półki zaprojektowane w taki sposób, że paczki zawsze znajdują się w zasięgu wideł wózka czy wysięgnika. Regały paletowe wjezdne pozwalają na jak najbardziej ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni i nadają się przede wszystkim do przechowywania towarów o niewielkiej rotacji. Kupisz je na stronie internetowej https://omv.com.pl/regaly-wjezdne.php. Regały te są zaprojektowane tak, by być kompatybilne z wózkami widłowymi i umożliwiać jak najłatwiejsze sięgnięcie po towar. 

Innymi rodzajami regałów, które ułatwią pracę w magazynie to regały typu push-back oraz przepływowe. Optymalizacja ułożenia towarów na półkach w przestrzeni magazynowej to najlepszy sposób na to, by praca przebiegała sprawnie i bezproblemowo.  

Utrzymanie magazynu w czystości   

W miejscu, gdzie pracuje tak dużo ludzi, regularne sprzątanie to absolutna konieczność. Brud na podłodze sprawia, że jest ona bardziej śliska i stwarza zagrożenie dla pracowników, z kolei kurz i pył na półkach, kartonach i urządzeniach wzbija się w powietrze z każdym ruchem i trafia do układu oddechowego pracowników.

Przy tak ogromnej powierzchni, jaką jest magazyn, miotła i mop nie wystarczą, by utrzymać podłogę w czystości. Urządzenia sprzątające powierzchnie przemysłowe, takie jak zamiatarki i szorowarki pozwolą zachować podłogę magazynu w świetnym stanie. Dzięki ich dużym gabarytom, sprzątanie będzie szybkie i nie będzie wymagało takiego wysiłku, jak sprzątanie ręczne.

Jeśli chodzi o kurz na powierzchniach płaskich, w walce z nim może pomóc odkurzacz centralny, który pochłania nie tylko kurz z podłogi, lecz także ten unoszący się w powietrzu. Dzięki temu brud i roztocza nie będą osadzały się też na półkach oraz przechowywanym w magazynie towarze. 

Inne urządzenia w magazynie   

Poza sprzątaniem i układaniem towaru, ważne jest także dostęp do zapakowanych paczek. Magazyny są zazwyczaj wysokimi budynkami, a towar, który się w nich znajduje, zapakowany jest po sam sufit. W takiej sytuacji człowiek, nawet z wózkiem widłowym, nie ma szans, by dostać się po dany produkt z samego szczytu regału. Wysięgniki oraz podnośniki koszowe to urządzenia, które znacznie poprawią jakość pracy w magazynie i ułatwią kompletowanie zamówień na załadunek. Odpowiednie narzędzia do pracy w magazynie to podstawa, jeśli chodzi o komfort i efektywność pracy magazynierów. 

Zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków to podstawowy obowiązek każdego zatrudniającego. Magazyny są niebezpiecznym i często, bez potrzebnego wyposażenia, trudnym miejscem pracy. Dzięki zakupowi urządzeń i optymalizacji wśród regałów magazynowych, może się to zmienić!

Zdj. główne: omv.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*