5 najszczęśliwszych zawodów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
5 najszczęśliwszych zawodów
Praca

Portal rekrutacyjny resume.io przeprowadził badanie dotyczące zadowolenia z pracy. Okazało się, że najszczęśliwsi pod względem zawodowym są programiści oraz księgowi. Skąd właśnie takie wyniki? Jakie zawody uplasowały się na kolejnych miejscach?

Badanie resume.io objęło 3500 specjalistów z różnych branż i krajów. Choć nie wyodrębniono w nim Polski, to, jak sugeruje lutowe badanie firmy Devire, odczucia polskich pracowników są zbliżone do globalnych wyników. Także i w naszym kraju najwyższy poziom zadowolenia mają programiści, a w ścisłej czołówce plasują się inżynierowie i specjaliści ds. marketingu. 

Szczęśliwi programiści, księgowi i trenerzy personalni

Wyniki badania pokazują, że w skali globalnej aż 87 proc. programistów jest zadowolonych ze swojej pracy. Drugie miejsce z wynikiem 83 proc. zajmują księgowi, natomiast trzecie trenerzy personalni (79 proc. pozytywnych wskazań). W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze inżynierowie oraz psychologowie.

Co najbardziej cenią pracownicy?

Portal resume.io przeanalizował również, co składa się na zadowolenie z pracy. Okazało się, że wysokość wynagrodzenia wpływa na szczęście niespełna połowy badanych, a najważniejsza jest rola szefa (92 proc. wskazań) oraz elastyczne godziny pracy (84 proc.). Kolejne ważne czynniki to regularny i konstruktywny feedback (78 proc.) oraz praca z sensem (71 proc.). Jak widać, w wielu przypadkach pieniądze ewidentnie nie decydują o szczęściu zawodowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*