Biuro – jak znaleźć i urządzić lokal?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Biuro – jak znaleźć i urządzić lokal?
Nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Zanim zaprojektujesz jakąkolwiek przestrzeń, zastanów się, co chcesz osiągnąć. Jakie wyzwania napotyka Twój zespół? W jaki sposób przestrzeń może służyć ich potrzebom i jak zmieni się wraz z zespołem?

Zwróć uwagę, jak ludzie wykorzystują obecną przestrzeń i zastanów się, jak będzie ona musiała ewoluować. Obserwuj zachowanie, omawiaj przyszłe plany, opcje i pytaj, co jest potrzebne. Zaplanuj ankietę, aby zrozumieć, jak ludzie lubią pracować i jakie czynności mają miejsce w każdej przestrzeni, a następnie przejrzyj wyniki, aby określić kolejne kroki.

Zanim zdecydujesz się na aranżowanie przestrzeni biurowej, musisz najpierw znaleźć lokal. Oferty możesz znaleźć na stronach internetowych, a jeśli znasz adres nieruchomości, możesz uzyskać numer księgi wieczystej, by uzyskać szczegółowe dane na ten temat. Numer KW uzyskasz na stronie znajdzksiege.pl.

Oświetlenie

Oświetlenie jest jednym z najistotniejszych czynników w tworzeniu optymalnego projektu biura. Wpływa ono na wiele aspektów życia zawodowego, od produktywności, przez zdrowie psychiczne, po bezpieczeństwo w miejscu pracy. Znajomość odpowiedniego rodzaju oświetlenia może mieć ogromne znaczenie. Naturalne światło jest integralną częścią dobowego rytmu organizmu, poprawia nastrój i wzmacnia produkcję witaminy D. Ciepłe światło (podobnie jak lampy) może być bardziej uspokajające, podczas gdy chłodniejsze może zmniejszyć zmęczenie. Pomyśl o wzmocnieniu efektów oświetlenia za pomocą luster, zasłon i jasnych / ciemnych ścian.

Kolory

Kolor naszego otoczenia może zmieniać nasze nastroje i wywoływać różne reakcje naszych ciał. stonowane kolory dają inny efekt niż te żywe, niemal energetyczne. Naturalne barwy, takie jak zielony i niebieski, mogą poprawić wydajność, podczas gdy cieplejsze kolory mogą pobudzić innowacyjne myślenie.

Rośliny

Mamy naturalną skłonność do łączenia się z naturą, a posiadanie roślin w biurze to zaskakująco skuteczny sposób na ulepszenie miejsc pracy. Rośliny zmniejszają stres, oczyszczają powietrze, a nawet pomagają obniżyć poziom hałasu.

Niestety 1 na 3 osoby twierdzi, że w ich miejscu pracy nie ma roślin. Walcz z tym, czyniąc przestrzeń biurową bardziej ekologiczną. Nie każdy jest ogrodnikiem, ale istnieje wiele roślin o niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z roślinnością.

Sztuka

Wykazano, że posiadanie sztuki w biurze zwiększa kreatywność i produktywność. Firmy coraz częściej doceniają korzyści płynące z umieszczania sztuki w miejscu pracy. Poprawia to estetykę, a także jest powodem do dumy dla tych, którzy pracują wokół tej sztuki.

Jakich artystów powinieneś szukać? Zacznij od zapytania swojego zespołu. Mogą to być obrazy Beksińskiego lub jakiekolwiek inne dzieła.

Żywność i napoje

Dziś trudno byłoby znaleźć miejsce do pracy bez kawy lub herbaty. Jednak dostarczanie zespołowi odpowiedniego rodzaju żywności.  Nie musisz codziennie płacić za śniadania, ale zachęcanie do nawodnienia i dostarczanie zdrowych przekąsek biurowych na pewno zaplusuje.

Materiały

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebli do biura, są materiały. Pamiętaj, aby przemyśleć nie tylko efekt wizualny materiału i to, jak dobrze się utrzyma, ale także to, jak się czujesz, gdy go dotykasz, a nawet sposób, w jaki brzmi podczas interakcji z nim.

Szkło może być świetnym materiałem, jeśli pracujesz na małej przestrzeni. Zapewnia funkcjonalność, zachowując przy tym wizualną lekkość. Ale może też być zimny i delikatny. Jeśli wybierasz szklany stolik kawowy, spróbuj stworzyć przyjemniejszą aranżację, ustawiając na stole roślinę lub miskę owoców. I pamiętaj, aby mieć pod ręką podstawki, aby zapobiec powstawaniu dzwonienia i wytłumić dźwięk odkładania kubka z kawą.

Metal to świetna opcja, jeśli chodzi o trwałość i może być przydatny w pomieszczeniach, w których musisz zachować sterylność. To świetny sposób, jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń była nowoczesna. Producent mebli metalowych Metalfactor zapewnia oryginalne umeblowanie.

Drewno to klasyczny wybór, który dodaje przestrzeni wizualnego ciepła i stabilności. Może również wydawać się bardziej naturalne niż inne powierzchnie, takie jak stal lub szkło. 

Fot. główna: LYCS Architecture/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*