Jak działa porównywarka ubezpieczeń AC i OC? Ile zaoszczędzimy, korzystając z niej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak działa porównywarka ubezpieczeń AC i OC? Ile zaoszczędzimy, korzystając z niej?
Finanse

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kalkulator OC AC znajdziesz np. w porównywarce ubezpieczeń rankomat.pl. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi zapewnia on sprawne i szybkie wprowadzenie wszystkich, a przynajmniej większości wymaganych przez firmy ubezpieczeniowe danych i na tej podstawie wylicza wartość składki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lub autocasco. 

Co jest brane pod uwagę przy wyliczaniu wysokości składki ubezpieczenia? 

To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba rozróżnić obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz nieobowiązkowe AC. OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Zapewnia ono możliwość naprawy uszkodzonego z naszej winy pojazdu innej osoby. Cenę tej naprawy pokryje firma ubezpieczeniowa, w której mamy wykupiony pakiet OC.

AC, czyli autocasco, jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym. Stanowi dodatkowe zabezpieczenie pojazdu przed szkodami wywołanymi zdarzeniami losowymi lub działaniem osób trzecich. Zaliczyć do tego możemy usterki lub uszkodzenia wywołane w wyniku zmiennych warunków atmosferycznych oraz klęsk żywiołowych, szkody parkingowe czy chociażby kradzież. 

Jak wylicza się składkę OC? 

Brane jest pod uwagę wiele czynników. Dzięki rankomat.pl możemy sprawniej i szybciej wyliczyć wysokość składki. W przypadku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ubezpieczyciela będzie interesował wiek kierowcy, czy jest on jedynym właścicielem pojazdu, rocznik samochodu czy motocykla oraz na przykład historia bezszkodowej jazdy. Na tej podstawie wyliczana jest przybliżona wartość polisy. Firmy oferują możliwość poszerzenia ubezpieczenia poprzez wykupienie dodatkowych opcji, jak laweta na terenie całego kraju lub poza jego granicami i tym podobne. Oczywiście im więcej nadprogramowych wyborów, tym wysokość składki będzie wyższa. 

W przypadku nieobowiązkowego ubezpieczenia autocasco agent ubezpieczeniowy oszacuje przybliżoną wartość ryzyka wystąpienia szkody losowej. Możemy zostać zapytani o sposób garażowania samochodu, czy w trakcie postojów jest on narażony na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i inne czynniki mogące zagrażać dobru pojazdu.

Co zaoszczędzimy, korzystając z Rankomatu? 

Przede wszystkim Rankomat pozwala zaoszczędzić czas. Na rynku występuje mnogość firm ubezpieczeniowych, które oferują jeszcze więcej możliwości. Łatwo się domyślić, że większość agentów będzie dążyła do podpisania umowy jak najkorzystniejszej dla swojego pracodawcy. Dodatkowo długie rozmowy oraz załatwianie formalności są wyczerpujące same w sobie. Chcąc porównać wysokość składek w kilku firmach, zmarnowalibyśmy przynajmniej parę dni.

Dzięki kalkulatorom cen OC i AC sprawnie i szybko wprowadzisz wszystkie niezbędne informacje oraz określisz zakres swoich potrzeb. Bez problemu porównasz ceny składek OC i AC w kilkunastu największych firmach ubezpieczeniowych działających na terenie kraju. Zaoszczędzisz czas i pieniądze. Kalkulator OC AC znajdziesz np. w porównywarce ubezpieczeń rankomat.pl. Korzystając z niego, dostaniesz jasną informację zwrotną.

Przejrzysty i intuicyjny wygląd strony https://rankomat.pl/, na której znajduje się największa i najpopularniejsza porównywarka ubezpieczeń działająca na terenie kraju, sprawia, że obsługa witryny jest banalnie prosta, szybka i sprawna. Dodatkowo serwis oferuje możliwość konsultacji telefonicznej z doradcą ubezpieczeniowym, którą bez najmniejszego problemu zamówimy poprzez wejście w panel strony głównej. 

Fot.: Hunter Newton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*