Z czym wiąże się prowadzenie międzynarodowej firmy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Z czym wiąże się prowadzenie międzynarodowej firmy?
Biznes

Artykuł sponsorowany

Międzynarodowa firma to dodatkowe obowiązki i odpowiedzialność. Trzeba bowiem myśleć nie tylko o sprawach wewnątrz firmy, ale także o kwestiach takich, jak polityka danych krajów, sytuacja wewnętrzna, prawo itp. 

Bariery językowe

Angażując się w biznes międzynarodowy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę języki używane w krajach, w których chcesz funkcjonować. Czy komunikaty dotyczące produktu dobrze tłumaczą się na inny język? Rozważ zatrudnienie tłumacza i skonsultowanie się z native speakerem i mieszkańcem każdego kraju. Więcej o native speakerach dowiesz się na stronie https://radmal.pl/native-speaker-a-zwykly-tlumacz/.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę języki, którymi posługują się członkowie zespołu Twojej firmy w międzynarodowych biurach. Po raz kolejny inwestycja w tłumaczy ustnych może pomóc w zapewnieniu płynnego funkcjonowania Twojej firmy.

Różnice kulturowe

Tak jak każdy kraj ma swój własny zestaw języków, każdy ma również swoją specyficzną kulturę lub mieszankę kultur. Kultura składa się ze świąt, sztuki, tradycji, potraw i norm społecznych, którymi kieruje się określona grupa ludzi. Poznanie kultury krajów, w których będziesz prowadzić interesy, jest ważne i wzbogacające.

Zarządzając zespołami w biurach za granicą, sprzedając produkty międzynarodowemu sprzedawcy lub potencjalnemu klientowi, lub prowadząc zagraniczny zakład produkcyjny, wykazanie, że poświęciłeś czas na zrozumienie ich kultur, może wykazać szacunek i inteligencję emocjonalną niezbędne do pomyślnego prowadzenia działalności.

Zarządzanie zespołami globalnymi

Kolejnym wyzwaniem w biznesie międzynarodowym jest zarządzanie pracownikami na całym świecie. Próbując funkcjonować jako zespół, może być trudno uwzględnić bariery językowe, różnice kulturowe, strefy czasowe i różne poziomy dostępu do technologii i zależności.

Aby budować i utrzymywać silne relacje robocze z globalnym zespołem, ułatwiaj regularne meldowanie się, najlepiej za pomocą platformy wideokonferencyjnej, aby móc wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym.

Austin Distel/unsplash.com

Badania przeprowadzone przez firmę Gallup pokazują, że pracownicy, którzy regularnie meldują się u swoich przełożonych, są trzy razy bardziej zaangażowani w pracę niż pracownicy, którzy tego nie robią.

Kiedy odległość dzieli zespoły, jak to ma miejsce w przypadku wielu osób podczas pandemii koronawirusa (COVID-19), komunikacja ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia każdemu poczucia wartości i zaangażowania.

Wymiana walut i wskaźniki inflacji

Wartość złotego w Twoim kraju nie zawsze będzie równa tej samej kwocie w walucie innych krajów, a wartość waluty nie będzie zawsze warta tej samej ilości towarów i usług.

Thought Catalog/unsplash.com

Zapoznaj się z kursami wymiany walut między Twoim krajem a tymi, w których planujesz prowadzić interesy. Kurs wymiany to względna wartość między walutami dwóch krajów. 

Ważne jest również, aby monitorować stopy inflacji, wyrażone w procentach, czyli wskaźniki, które ogólny poziom cen w gospodarce rośnie rok do roku. Stopy inflacji są różne w różnych krajach i mogą wpływać na koszty materiałów i pracy, a także ceny produktów. Jeśli szukasz pomocy w tym zakresie, postaw na Biuro Rachunkowe Sigma Zielona Góra będzie miejsce, w którym znajdziesz specjalistów w tej dziedzinie.

Niuanse polityk i stosunków zagranicznych

Biznes nie istnieje w próżni – jest pod wpływem polityki, zasad, prawa i stosunków między krajami. Ponieważ te relacje mogą być bardzo niuansowe, ważne jest, aby uważnie śledzić wiadomości dotyczące krajów, w których prowadzisz działalność, jak spedycja międzynarodowa itp.

Decyzje podejmowane przez przywódców politycznych mogą wpływać na podatki, prawo pracy, koszty surowców, infrastrukturę transportową, systemy edukacyjne i nie tylko.

Jednym z hipotetycznych przykładów przedstawionych przez Reinhardta w Global Business jest to, że gdyby chiński rząd zdecydował się dotować chińskie gospodarstwa mleczarskie, miałoby to wpływ na producentów mleka we wszystkich sąsiednich krajach. Dzieje się tak, ponieważ przy dodatkowym finansowaniu chińskie gospodarstwa mleczarskie mogą produkować nadwyżki produktów mleczarskich, co powoduje, że rozszerzają swoje rynki na sąsiednie kraje.

Fot. główne: Campaign Creators/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*