Jak oszczędzać na zakupach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak oszczędzać na zakupach?
Finanse

Artykuł sponsorowany

Mądre planowanie zakupów pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Przeczytaj, z jakich trików warto korzystać podczas zakupów internetowych i stacjonarnych. 

Planuj zakupy  

Aby uniknąć spontanicznych decyzji zakupowych, warto zaplanować zakupy z wyprzedzeniem. Dobrym sposobem na zorganizowanie zakupów spożywczych, jest stworzenie menu na cały tydzień i skompletowanie listy potrzebnych składników. Planowanie posiłków ułatwia trzymanie się diety, pozwala zaoszczędzić i znacznie ogranicza marnowanie żywności. Warto planować również inne wydatki, takie jak zakup ubrań czy sprzętów domowych. Świetnym sposobem na oszczędzanie jest obserwowanie ulubionych marek w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z sezonowymi obniżkami i kodami rabatowymi. 

Kupuj w Internecie

Zakupy w sieci to większa oszczędność czasu i pieniędzy. Warto korzystać z kuponów rabatowych pozwalających obniżyć ostateczny koszt zamówienia. Jest to znakomita alternatywa dla gazetek promocyjnych czy programów lojalnościowych polegających na zbieraniu punktów. Aby obniżyć koszt zamówienia, można skorzystać także z serwisu cashbackowego, który współpracuje z naszymi ulubionymi markami. Serwisy tego typu umożliwiają zarejestrowanym użytkownikom zwrot pewnej części kwoty wydanej na zakupy. Oznacza to, że kiedy dokonujesz zakupu w sklepie internetowym za pośrednictwem serwisu cashback, możesz otrzymać część prowizji, którą sklep przekazuje serwisowi. Jeśli chętnie kupujesz artykuły dostępne na stronie Lidla, koniecznie sprawdź, jak uzyskać zwrot od kwoty netto: https://zrabatowani.pl/kody-rabatowe/lidl.

Porównuj ceny

Warto sprawdzać, gdzie interesujący nas produkt jest dostępny w najniższej cenie. Dobrym nawykiem przy kupowaniu w Internecie jest sprawdzanie porównywarek cen. Warto szukać również opcji darmowej dostawy lub składać zamówienie z bliskimi, aby podzielić się kosztami dostawy lub przekroczyć kwotę zamówienia, po której dostawa w sklepie jest darmowa. 

Produkty w zestawach i większych opakowaniach

Artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, chemię gospodarczą i kosmetyki warto kupować w większych opakowaniach lub zestawach, które są bardziej opłacalne. Sieci handlowe często oferują również produkty sygnowane własną marką, które często nie różnią się składem i jakością od renomowanych producentów, za to są dużo tańsze i nie raz dostępne w atrakcyjnych promocjach. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Gustavo Fring

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*