Jaka giełda kryptowalut dla początkujących

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaka giełda kryptowalut dla początkujących
Finanse

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Handel kryptowaluty nie jest już domeną osób wtajemniczonych. Dziś każdy może zacząć inwestować w cyfrowe pieniądze, ale nie każda metoda jest szybka i łatwa do nauczenia się. Jaką giełdę kryptowalut powinny wybrać osoby początkujące, które dopiero wchodzą w świat walut opartych na technologii blockchain? Poniżej zobaczysz kilka wartych uwagi typów! 

Giełda kryptowalut przyjazna nowym inwestorom 

Wybierając giełdę kryptowalut, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Dla każdego tradera najważniejsze powinno być bezpieczeństwo własnych środków. Nie jest tajemnicą fakt, że różne platformy handlowe padały wielokrotnie ofiarą ataków hakerskich. Dobra giełda kryptowalut powinna mieć odpowiednie zabezpieczenia: na poziomie aplikacji (APP LVL), w zakresie szyfrowania połączeń (SSL/TSL), zabezpieczenia domeny i CSS. Ważny jest także sposób przechowywania kryptowalut. Najlepsza metoda to tzw. zimne portfele, jednak ten aspekt trudno jest zweryfikować przy porównywaniu giełd. 

Kolejnym aspektem jest łatwość w poruszaniu się po wybranych produktach finansowych. Interfejs powinien być prosty, klarowny, ale jednocześnie profesjonalny. Lepiej unikać więc giełd, które oferują najprostszy handel w oparciu o dwa przyciski: kup i sprzedaj. Rzetelne miejsce do handlu powinno zapewniać dostęp do profesjonalnych zleceń handlowych: z limitem, take profit, stop loss i innych. 

Następnym kryterium jest wysokość prowizji i sposób ich naliczania. Prowizje nie są wysokie, ale osoby początkujące muszą pamiętać o tym, że zwykle naliczane są od wartości obrotu. Obrót roczny może być bardzo duży nawet wtedy, gdy handlujemy nawet małymi kwotami, np. 1000 złotych, ale robimy to regularnie (daytrading). 

Ostatecznie przy wyborze giełdy kryptowalut trzeba sprawdzić, jakimi instrumentami można handlować w danym miejscu. Najpopularniejsze kryptowaluty – Bitcoin, Ethereum – znajdziemy praktycznie wszędzie. Jeśli jednak mamy swoich faworytów np. wśród nowych altcoinów, kwestię tę trzeba dokładnie zweryfikować przed rejestracją!

Największe giełdy kryptowalut to najlepszy wybór?

Wszystkie giełdy co jakiś czas mają problemy techniczne. Jednak najwięksi gracze zazwyczaj oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ta sama zasada dostrzegalna jest w zakresie stawek prowizyjnych i liczby walorów, w które można inwestować. Zazwyczaj również jest tak, że im większa giełda kryptowalut, z większym doświadczeniem, tym przyjaźniejsza dla osób początkujących. Potwierdzeniem jest znana każdemu w środowisku inwestorów giełda Binance. Ma niezwykle dobre opinie i potwierdzone wieloletnie doświadczenie. Oprócz prawie 300 coinów na użytkowników czekają też najpopularniejsze waluty FIAT – m.in. EUR, GBP, RUB, TRY, AUD, UAH, NGN. 

Giełda założona w 2017 roku przekonuje też płynnością obrotów. Średnie obroty miesięczne na wszystkich instrumentach Binance wynoszą aż 650 miliardów dolarów. Oznacza to, że przy inwestowaniu w bardziej i średnio znane walory nie trzeba obawiać się braku płynności, oznaczającym konieczność oczekiwania zlecenia na realizację. Wszystko działa sprawnie i natychmiastowo, czyli tak, jak każdy trader chce. 

Binance przekonuje nie tylko przyjaznym interfejsem i wieloma możliwościami. Początkujący traderzy docenią także świetny support, który w razie jakichkolwiek problemów sprawnie wyjaśni sytuację i pomoże. Strona jest przetłumaczona profesjonalnie na język polski, co także może być ważnym kryterium przy wyborze najlepszej giełdy kryptowalut. Nowością jest nowa, przyjazna opcja zasilenia portfela – przy użyciu szybkiego przelewu bankowego, dokładnie takiego samego, z jakiego korzystamy podczas robienia zakupów przez internet!

Zdjęcie główne: Alesia Kozik/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*