Pożyczka online — co warto o niej wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Pożyczka online — co warto o niej wiedzieć?
Finanse

Artykuł gościnny

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz pożyczyć pieniądze szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu? Sięgnij po pożyczkę online i ciesz się dodatkową gotówką nawet w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku. Co warto wiedzieć o pożyczce online, by znaleźć tę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby? Podpowiadamy.

Pożyczka online to nowoczesny produkt finansowy, który pozwala pozyskać dodatkowe środki nawet w ciągu kilkunastu minut. Bez konieczności długiego oczekiwania na decyzję kredytobiorcy, stosu formalności i żmudnej weryfikacji.

Pożyczka online — nie tylko w pozabankowych instytucjach finansowych

Jeszcze jakiś czas temu szybkie pożyczki online były kojarzone przede wszystkim z pozabankowymi instytucjami finansowymi, które nie podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Dziś są powszechnie dostępne także w ofertach banków i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Jako instytucje regularnie kontrolowane przez KNF zapewniają nie tylko szybki i wygodny proces, ale także pełne bezpieczeństwo pożyczania kapitału.

Pożyczka online w praktyce

Sięgając po pożyczkę online, pożyczysz pieniądze wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej — bez wychodzenia z domu. Do złożenia wniosku i zawarcia umowy kredytowej będziesz potrzebował jedynie komputera, tabletu lub smartfona z dostępem do internetu.

W zależności od konkretnej oferty, kwoty pożyczek przez internet wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach.

Pożyczka online bez weryfikacji?

W zależności od konkretnej oferty pożyczki online oraz kwoty finansowania pożyczkodawca może, lecz wcale nie musi poprosić Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów. Przy kwotach rzędu kilku tysięcy złotych często wystarczy jedynie dowód osobisty (pożyczka na dowód online). Przy wyższych sumach opiewających na kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych niezbędne może się okazać dostarczenie także zaświadczenia o wysokości i źródle dochodów lub wyciągów z konta bankowego za kilka ostatnich miesięcy. Na podstawie zawartych w nich informacji pożyczkodawca oceni Twoją zdolność do spłaty i wyda decyzję.

Szybka pożyczka online — co musisz wiedzieć przed wypełnieniem wniosku?

Pożyczka online określa ogół produktów kredytowych dostępnych przez internet, bez konieczności wizyty w oddziale instytucji finansowej. Ich szczegółowe parametry mogą jednak znacząco się różnić. Z tego powodu tak ważne jest, by przed złożeniem wniosku o pożyczkę dokładnie porównać poszczególne oferty. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

  • Przebieg procesu pożyczkowego. W zależności od konkretnej oferty określenie „online” może odnosić się jedynie do złożenia wniosku pożyczkowego lub realizacji całego procesu, łącznie z zawarciem umowy. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, w pierwszej kolejności sprawdź, jak w praktyce przebiega proces wnioskowania o dodatkowe środki i upewnij się, które pożyczki pozyskasz w 100% online.
  • Dostępne kwoty. Kolejnym krokiem powinno być wyselekcjonowane pożyczkodawców, którzy pożyczą Ci tyle pieniędzy, ile potrzebujesz. Zwłaszcza jeśli do realizacji swoich planów potrzebujesz sporego kapitału.
  • Pożyczka online na raty nie powinna być droga. Analizując koszty, nie zwracaj jednak uwagi na oprocentowanie, lecz na wskaźnik RRSO — rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie, ale także prowizję i wszystkie dodatkowe koszty związane z pożyczeniem pieniędzy. To właśnie RRSO w praktyce zilustruje, ile zapłacisz za pożyczone środki w skali roku.
  • Tempo wydania decyzji pożyczkowej. Jeśli zależy Ci na tym, aby otrzymać pieniądze jak najszybciej, przed złożeniem wniosku sprawdź, w jakim czasie pożyczkodawca wyda decyzję i wypłaci środki.
  • Dodatkowe udogodnienia. Możliwość spłaty pierwszej raty po 60 dniach od zawarcia umowy, pożyczenia pieniędzy na dowód osobisty czy wnioskowania o dodatkowe środki w wygodnej aplikacji mobilnej? Atrakcyjne udogodnienia będą świetnym dodatkiem do niskiego RRSO i szybkiej wypłaty środków

Szybka pożyczka online pozwoli pozyskać niezbędny kapitał do sfinansowania bieżących wydatków, nieprzewidzianych kosztów i pieczołowicie planowanych celów. Precyzyjnie dostosowana do Twoich potrzeb nie obciąży portfela i pozwoli realizować nawet najbardziej śmiałe plany.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/czym-jest-pozyczka-online-jak-sie-jej-udziela/ehnwk4d
Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*