Udogodnienia, które warto wprowadzić w firmie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Udogodnienia, które warto wprowadzić w firmie
Praca

Artykuł sponsorowany

Komfortowe środowisko pracy to bardziej efektywni i wydajni pracownicy. Jeśli więc chcesz, aby Twój zespół był nie tylko zgrany, ale także osiągał świetne wyniki, to powinieneś zastanowić się nad wprowadzeniem różnego rodzaju uatrakcyjnień w Twojej firmie. Dowiedz się, jak udogodnienia i benefity sprawdzą się najlepiej.

Podstawowe benefity pracownicze

Obecnie benefity pracownicze odgrywają dość sporą rolę i są nieodłącznym elementem employer brandingu. Niektóre z nich na dobre zagościły w korporacjach, przez co często traktujemy je jako oczywistość. Do takich najbardziej podstawowych benefitów, które pracodawca może zaoferować swoim pracownikom, należy prywatna opieka zdrowotna finansowana przez firmę. Dzięki niej pracownicy mają szybki dostęp do specjalistów z różnych dziedzin medycyny.

Kolejnym podstawowym dodatkiem jest dofinansowanie zajęć sportowych. Work–life balance ogromnie zyskuje na znaczeniu, a tego typu dofinansowania pozwalają na ciekawe aktywności po pracy. Warto także zadbać o specjalne programy korporacyjne, które pozwalają pracownikom na korzystanie z różnego rodzaju zniżek. Tego typu rozwiązania dla firm oferuje na przykład https://edenred.pl/. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także różnego rodzaju udogodnienia w dojazdach do pracy, takie jak mobilny serwis rowerowy

Komfortowe biuro i chillout room

Na efektywność pracy ogromny wpływ ma środowisko. Dlatego też tak ważne jest, aby biuro i stanowiska pracy były jak najbardziej komfortowe. Aranżując biuro, pamiętaj więc, aby wybrać wygodne, ergonomiczne biurka i krzesła, które korzystnie wpłyną na zdrowie i samopoczucie pracowników. Postaraj się także, aby stanowiska nie były zbyt blisko siebie, aby każdy z pracowników miał swoją własną przestrzeń. 

Świetnym pomysłem jest także zaaranżowanie w biurze chillout roomu. Takie miejsce na odpoczynek genialnie wpłynie na integrację zespołu oraz pozwoli pracownikom rzeczywiście zrelaksować się podczas przerwy, dzięki czemu wrócą do pracy pełni motywacji i chęci do działania. Jak więc powinien wyglądać taki chillout room? Przede wszystkim zadbaj o to, aby znalazły się w nim wygodne miejsca do siedzenia, czy nawet leżenia, na przykład pufy worki.

Ciekawym pomysłem będą również hamaki, które wzbudzają pozytywne skojarzenia i doskonale sprzyjają odpoczynkowi. Postaraj się również, aby w pokoju dla pracowników znalazło się sporo roślinności. Kolor zielony doskonale wpływa na koncentrację, a ponadto pomaga oczom odpocząć. Bardzo estetycznym rozwiązaniem jest na przykład tak zwany ogród wertykalny. Możesz mieć pewność, że po przerwie spędzonej w takim pomieszczeniu wszyscy pracownicy będą zadowoleni i pełni energii do pracy.

Zdj. główne: Razvan Chisu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*