Artykuł sponsorowany
Poszukiwania nowego miejsca pracy spędza sen z powiek, szczególnie wtedy, gdy odzewu brak lub wszystkie dostępne oferty zostały dokładnie przejrzane i żadna z nich nie wzbudziła większego zainteresowania. Przedstawiamy kilka sprawdzonych patentów na to, aby nie stracić motywacji, a tym samym znaleźć wymarzone stanowisko w swojej branży. Sprawdź sam!
CV (Curriculum vitae) to dokument, który daje wgląd przyszłemu pracodawcy w zakres dotychczasowych doświadczeń zawodowych i zdobytych kwalifikacji. Pomimo, że z jego tworzeniem miało do czynienia wiele osób to wciąż pojawiają się rażące błędy, które zniechęcają rekruterów do podejmowania dalszych rozmów z kandydatem. Ważna jest nie tylko logiczna struktura dokumentu, lecz jej atrakcyjna, przykuwająca uwagę forma.
Składając CV na konkretne stanowisko warto przemyśleć, jakie wcześniejsze praktyki na gruncie zawodowym stanowią najważniejszą wartość dla potencjalnego pracodawcy. Pamiętaj, aby wymienionym wcześniej miejscom pracy zawsze towarzyszyła pełna nazwa stanowiska i poniżej zostały wypunktowane realizowane obowiązki. Podziel się także swoimi zainteresowaniami, być może niektóre z nich przykują uwagę osoby odpowiedzialnej za rekrutację.
Dużo zależy od branży, w której chcesz rozwijać karierę zawodową. Najpopularniejszymi platformami są pracuj.pl, olx.pl i rocketjobs.pl. Dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli prężnie działasz na rynku i możesz poszczycić się swoim doświadczeniem i umiejętnościami jest stworzenie profilu w serwisie LinkedIn. Zanim jednak zaczniesz kształtować swój brand, wyznacz cele, do których dążysz w sferze zawodowej. Wiele osób masowo składa CV na stanowiska, o których nie ma bladego pojęcia, na czym polegają. To rezultat propozycji finansowych lub benefitów, które nie zawsze idą w parze z rzeczywistymi obszarami Twoich zainteresowań.
Zajrzyj na strony internetowe firm, do których chciałbyś rekrutować. W witrynach wielu z nich wyeksponowane są zakładki, typu: “Staż” czy “Oferty pracy”. Poszukujący często zapominają o takiej możliwości. Przykładem przedsiębiorstwa korzystającego ze wskazanej formy poszukiwania pracowników jest Żabka. Dysponuje ona firmową stroną, na której znajdziesz oferty pracy w żabce.
Poszukiwanie pracy to temat rzeka, a niektóre rzeczy wydają się tak błahe i oczywiste, że wspominanie o nich po raz kolejny wydaje się być bezcelowo. Mimo wszystko to właśnie detale przeważają o wyborze odpowiedniego kandydata na dane stanowisko. Zadbaj nie tylko o CV, list motywacyjny, lecz ogólną prezencję i sposób wypowiedzi. Zapoznaj się z polityką firmy oraz reprezentowanymi wartościami. To ostatni krok, który choć następuje po procesie poszukiwawczym bywa bagatelizowany.
Fot.: Jaydeep_/pixabay.com