Kiedy skorzystać z pomocy kancelarii prawnej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kiedy skorzystać z pomocy kancelarii prawnej?
Poradnik

Artykuł sponsorowany

W każdej sytuacji, w której masz do czynienia z przepisami oraz procedurami, warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów. Kiedy skorzystać z usług kancelarii prawnej? Podpowiadamy, w jakich sytuacjach będzie to konieczne.

Kancelarie prawne oferują swoim klientom kompleksowe usługi prawne. Z pomocy prawnika może skorzystać zarówno firma, jak i osoba prywatna. Kiedy warto zasięgnąć porady w kancelarii prawnej?

Sporządzanie umów

Z pomocy doświadczonego prawnika warto przede wszystkim skorzystać podczas sporządzania umów. Będziesz mieć wtedy pewność, że w umowie nie znajdą się żadne kruczki i luki prawne. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku aktów normatywnych, dlatego też wsparcie prawnika jest tak istotne podczas sporządzania umów związanych z nieruchomościami (na przykład umowa sprzedaży, darowizna, zamiana, dożywocie, ustanowienie odrębnej własności lokalu, ustanowienie użytkowania wieczystego czy też umowa deweloperska).

W przypadku sporządzania innych umów obecność prawnika jest wskazana, jednak nie jest konieczna. Dzięki poradzie kancelarii będziesz mieć pewność, że każda Twoja umowa będzie przygotowana z jak największą starannością.

Jeśli szukasz prawnika, który pomoże Ci w sporządzeniu umowy i nie tylko, koniecznie sprawdź stronę https://adwokatczestochowa.com/

Kiedy jeszcze warto zdecydować się na wsparcie prawne?

Wsparcie prawne przyda się jednak nie tylko w sytuacji sporządzania umów cywilnoprawnych. Na profesjonalną usługę prawną warto zdecydować się także wtedy, kiedy masz do czynienia z niewypłacalnością osoby fizycznej lub przedsiębiorstwa, w sytuacji rozwodu oraz innych problemów rodzinnych, kiedy naruszone zostaną prawa pracownika oraz w sprawach spadków i darowizn. 

Pomoc doświadczonego prawnika będzie nieoceniona również w przypadku prowadzenia własnej firmy – we wszystkich prawnych kwestiach związanych z biznesem pomoże Ci dobry prawnik Szczecin jest miejscem, gdzie uzyskasz wiele informacji na ten temat.

Obowiązkowa obecność prawnika

Warto także pamiętać, że zdarzają się sytuacje, kiedy obecność prawnika jest obowiązkowa. Mowa tutaj o tak zwanym przymusie adwokacko-radcowskim. Taki przymus obowiązuje przede wszystkim w postępowaniu karnym podczas składania kasacji lub skargi na wyrok sądu odwoławczego, wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia, złożenia apelacji od wyroku sądu okręgowego oraz złożenia wniosku o wznowienie postępowania.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*